В Україні почали підготовку до запровадження 5G

В Україні тривають роботи щодо вивільнення смуг радіочастот 700 МГц, визначених країнами Євросоюзу пріоритетними для впровадження мереж рухомого зв’язку п’ятого покоління (5G). Про це ДП “Український державний центр радіочастот” (УДЦР) повiдомив УНН.

“Фахівці УДЦР беруть участь у підготовці документів для організації Європейської конференції пошт та телекомунікацій, які мають на меті врегулювати технічні та регламентні моменти впровадження технології 5G в Європі (в тому числі в Україні). На даний час в Україні тривають певні заходи щодо вивільнення смуг радіочастот 800 МГц та 700 МГц від радіоелектронних засобів (РЕЗ ) цифрового наземного телевізійного мовлення (ЦНТВМ) для подальшого розвитку в них мереж MFCN (мереж рухомого/фіксованого зв’язку)”, – повідомили у відомстві.

Додамо, що країни Євросоюзу у окремій дорожній карті щодо 5G як пріоритетні для впровадження 5G в Європі визначили смуги діапазонів 700 МГц, 3,6 ГГц, 26ГГц.

“За позитивними результатами завершення процедур УДЦР протягом першого півріччя 2020 року будуть підготовлені для Національної ради необхідні матеріали для проведення подальших заходів перенесення РЕЗ ЦНТВМ у смугу частот 470-694 МГц”, – повідомили в УДЦР.

Зараз же міністр цифрової трансформації Михайло Федоров вважає, що одним з ключових завдань Мінцифри є запуск до 2020 року 4G-мережі на 90% території України.

А ось за даними дослідження, у зоні дії 5G житиме дві третини населення світу вже до кінця 2025 року.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*