З кіберзагрозами зіткнулися 88% компаній в країнах СНД

Міжнародна антивірусна компанія Eset провела дослідження про стан інформаційної безпеки в країнах СНД. Участь в ньому взяли 242 респондента з Казахстану, Узбекистану, Азербайджану, Вірменії та Білорусі – ІТ-директора і системні адміністратори, а також власники бізнесу. За його результатами з’ясувалося, що з різними кіберзагрозами в минулому році зіткнулися 88% компаній.

Серед зовнішніх кіберзагроз лідирує спам – в мультиваріативному опитуванні його вибрали 73% респондентів. При цьому найчастіше жертвами спаму ставали компанії Білорусі (83%).

64% підприємств СНД постраждали від шкідливого ПО. Даний показник говорить про те, що компанії як і раніше приділяють недостатньо уваги антивірусному захисту.

Досить серйозну небезпеку в даний час представляє корпоративний фішинг. За даними Eset від цього різновиду загроз постраждали 16% компаній в СНД. Найбільш високий показник по СНД – у Вірменії, де цей показник склав 39%.

Поширеною внутрішньою загрозою в компаніях в СНД стали витоки даних (7% респондентів повідомили про навмисні витоки і 23% – про випадкові). У Казахстані з витоками зіткнулися 49% опитаних.

Найпопулярніший засіб забезпечення ІБ серед компаній СНД – антивірусні рішення (їх відзначили 97% респондентів).

62% стежать за використанням та оновленням ПЗ, 44% забезпечують контроль зовнішніх носіїв, 12% звертаються до сторонніх компаній для аудиту ІТ-безпеки компанії. Слід зазначити, що передача повноважень з забезпечення ІБ на аутсорс – один із трендів 2020 р.

З метою посилення інформаційної безпеки 55% компаній планують виділити бюджет на покупку і продовження ПЗ. 24% респондентів вважають за необхідне вкласти кошти в навчання співробітників, оскільки людський фактор в більшості випадків грає вирішальну роль (особливо, коли мова йде про фішинг, соціальну інженерію, випадкові витоки інформації).

Примітно, що більше половини респондентів з Узбекистану (53%) повідомили, що їх підприємства не мають бюджету на ІБ. В Азербайджані такий бюджет відсутній у 37%. В середньому СНД даний показник склав 32%.

З цим може бути пов’язане те, що 9% опитаних вважають стан ІБ незадовільним.

Фахівці рекомендують комплексно підходити до забезпечення безпеки на підприємствах. Необхідно своєчасно оновлювати антивірусне ПЗ, використовувати сучасні бізнес-рішення, а також регулярно проводити навчальні заходи для працівників.

Джерело: ko.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*