«Залишили нас страждати»: в Google незадоволені рішенням Бріна

Колишні і нинішні співробітники Google залишилися незадоволені рішенням співзасновників компанії Ларрі Пейджа і Сергія Бріна покинути керівні посади в холдинзі. «Гуглери» звинувачують творців пошукової системи в боягузтві – нібито ті вважали за краще піти від проблем замість того, щоб спробувати їх вирішити.

На цьому тижні співзасновники пошукової системи Google Ларрі Пейдж і Сергій Брін вирішили покинути свої пости – раніше вони займали посади генерального директора і президента холдингу Alphabet відповідно.

У своєму прощальному листі Пейдж і Брін мотивували свою відставку тим, що нинішня система менеджменту в Alphabet і Google, яка належить йому, є неефективною.

«Alphabet і Google більше не потрібні два генеральних директора і президент», – заявили бізнесмени.

Однак колишні і нинішні співробітники Google угледіли в цьому кроці небажання розбиратися з численними проблемами в компанії, повідомляє Business Insider.

На тлі труднощів звільнення Бріна і Пейджа виглядає як втеча.

«Деякі співробітники сподівалися, що співзасновники повернуться до роботи і розберуться з проблемами, але замість цього вони підтримали статус-кво», – пише в своєму Twitter старший продакт-менеджер YouTube (належить Google) Том Карло.

Екс-інженер Google Колін МакМіллен опублікував твіт, в якому стверджує, що звільнення батьків-засновників просто формальність – «ми і так знали, що Ларрі і Сергій нічого особливо не роблять».

Вирішила висловитися і Ребекка Ріверс, яку керівництво Google звільнило минулого місяця «за систематичні порушення правил поведінки». Насправді Ріверс була однією з активісток, які організували страйк «гуглерів» проти свавілля керівництва.

«Замість того щоб заступитися за своїх співробітників, вони [Брін і Пейдж] склали свої повноваження і залишили нас страждати. Горді і сміливі Ларрі і Сергій», – написала Ріверс в соцмережах.

Не залишився осторонь і аккаунт Google Walkout For Real Change, створений спеціально для висвітлення проблем в компанії.

«Нам смішно, але деякі дійсно сподівалися, що Сергій і Ларрі з’являться і «виправлять» Google. Замість того, що врятувати потопаючий корабель, вони з нього зістрибнули», – пише власник аккаунта.

Проблеми, про які говорять співробітники, включають в себе численні випадки харассмента на робочому місці, що не були розслідувані, а ґвалтівникам вдалося зберегти свої посади і залишитися безкарними.

Крім того, коли незадоволені таким станом справ «гуглери» брали участь у страйках, щоб показати, що їм не все одно, вони стикалися з «помстою» з боку керівництва, вираженої в зниженні посади або звільнення.

Крім того, на поточний момент Google знаходиться під пильною увагою американської влади, яка підозрює корпорацію в монополізації ринку. Розбиратися з усім цим тепер належить Сундар Пічаї, який відтепер є генеральним директором і Google, і Alphabet.

Втім, є думка, що Пейджу і Брину, які зберегли свої місця в раді директорів, а також значний пакет акцій, теж доведеться так чи інакше відповідати за протиріччя в Google.

Кандидат в президенти США від демократів Елізабет Уоррен, відома своїм вкрай скептичним ставленням до Кремнієвої долини, опублікувала твіт, в якому стверджує, що Ларрі Пейджу все одно не відкрутитися від дачі показань в конгресі.

«Класний хід, Ларрі Пейдж! Нагадаю швиденько: ми все ще чекаємо тебе з показаннями в Конгресі. Зміна твоєї посади з урахуванням збереження місця в раді і контролю над компанією не звільнить тебе від відповідальності», – заявила політик у своєму Twitter-акаунті.

У березні поточного року Уоррен заявила, що в разі обрання президентом її адміністрація займеться перетворенням технологічного сектора економіки США, що включатиме в себе «руйнування» Amazon, Facebook і Google.

«Щоб відновити баланс сил в нашій демократії, сприяти конкуренції і бути впевненими в тому, що технологічні інновації наступного покоління будуть не менш яскравими, ніж в минулому, необхідно зруйнувати наші найбільші технологічні компанії», – повідомила кандидат в президенти. За її словами, IT-гіганти буквально знищили чесну конкуренцію.

Джерело: gazeta

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*