Знайдено незвичайне застосування Wi-Fi

Інженери з Каліфорнійського університету розробили технологію ідентифікації людини, що знаходиться за стіною (або будь-якою іншою аналогічною перешкодою) за допомогою звичайної відеокамери (а точніше відеозапису людини) і сигналів, що випускаються Wi-Fi-передавачами. 

Нова методика дозволяє визначити, чи є людина за перешкодою тією ж людиною, яка знаходиться на відеозаписі. Причому відеозапис не обов’язково повинен бути свіжим.

Ця нова система ідентифікації особистості отримала назву XModal-ID або Cross-Modal-ID. І вона може мати безліч застосувань. Яких? Ну, наприклад: сценарій, в якому правоохоронні органи мають відеозапис пограбування. Вони підозрюють, що грабіжник ховається всередині будинку, але підтвердження цьому немає. До того ж у будинку можуть бути заручники, а «заглянути» всередину за допомогою камер не виходить. Тут на допомогу і прийде XModal-ID.

“Цей підхід дозволяє визначити, чи є людина за стіною тією ж, що і в наявних відеоматеріалах. При цьому вам потрібна лише пара передавачів WiFi”, – каже одна з авторів розробки професор Ясамін Мостофі. – “Для цього не потрібні ніякі попередні дані про швидкість Wi-Fi з’єднання. Навіть не потрібно знати, де конкретно знаходиться досліджуваний суб’єкт. Потрібен лише відеозапис цієї людини”.

Як це працює? Один передавач Wi-Fi сигналу і один приймач Wi-Fi знаходяться поряд. За перешкодою знаходиться людина. Передавач посилає бездротовий сигнал, що приймається та потужність якого вимірюється приймачем. Хвилі бездротового з’єднання відбиваються від людини за перешкодою. Потім, з огляду на наявний відеозапис ходи і рухів людини, отримані вимірювання дозволяють скласти тривимірну модель людини. Вона і використовується для того, щоб порівняти риси поведінки з тими, що були зафіксовані камерою.

Ідентифікація людини «крізь перешкоди» – досить перспективна технологія. Кожен з нас рухається унікально. І використовувати ходу чи інші риси пересування – це практично те ж саме, що використовувати біометричні дані. Тож цього обладнання досить для того, щоб ідентифікувати особу.

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*