В Україні запропонували легалізувати майнінг 

У понеділок, 7 жовтня, відбулася зустріч, присвячена регулюванню кріптовалютної і блокчейн-індустрії в Україні. В ній брали участь представники Міністерства цифрової трансформації, Верховної Ради, Офісу ефективного регулювання (BRDO), а також профільних асоціацій і бізнесу.

Зустріч організувала недавно сформована міжфракційна парламентська група Blockchain4Ukraine.

Серед основних кроків, вироблених в ході заходу:

  • розробка термінології для подальшого регулювання індустрії. Зокрема, через внесення змін до закону «Про публічні реєстри»;
  • легалізація майнінгу;
  • залучення міжнародних кріптовалютних бірж в Україні;
  • імплементація рекомендацій Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF);
  • впровадження блокчейну в держреєстри.

На опрацювання цих питань планується виділити 2-3 роки.

Найближчим часом Мінцифри планує підписати меморандум з Blockchain4Ukraine, Асоціацією «Блокчейн України», BRDO та іншими.

Ймовірно, формуванням і контролем реалізації розроблених правил займеться Мінцифри. У вересні відомству доручили проводити державну політику в сфері цифровізації.

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняки прокоментував пропозицію легалізації майнінгу:

«У планах зробити так, щоб ті, хто займається майнінгом, могли робити це, не побоюючись, що вони знаходяться в якийсь сірій зоні».

Засновник біржі Kuna Михайло Чобанян заявив на зустрічі, що рекомендації FATF Україна повинна виконувати «без варіантів».

Виконуючий обов’язки директора департаменту стратегії реформування Нацбанку Михайло Видякин зазначив в Facebook, що необхідне законодавство для регулювання кріптоіндустріі можуть прийняти в короткі терміни:

«Потрібно набратися сміливості і прийняти необхідне законодавство (відповідно до концепції). Мальтійський досвід показує, що між розробкою концепції та законодавчими змінами може пройти всього 6-9 місяців».

Джерело: forklog.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*