Ефективний сайт стартапу: як сподобатися клієнтам, партнерам і інвесторам одним сайтом (Частина 1)

Задумавши інноваційний проект, ви напевно захочете, щоб про нього дізналися якомога більше людей. Швидше за все це можна зробити через інтернет: реклама в пошуку, на сайтах, в соціальних мережах; публікації в онлайн-виданнях; розміщення товару на маркетплейсах; відеоролики в YouTube та ін. 

Що б ви не вибрали, просувати продукт без сайту досить складно. Реклама повинна кудись вести, а в відеоролики не можна вставити форму замовлення. Сайт потрібний стартапу, щоб розповідати про продукт докладніше, ніж це робить реклама, зміцнювати контакт аудиторії з продуктом і брендом, збирати ліди і зворотний зв’язок. А ще – щоб знайти партнерів, інвесторів і співробітників.

Але ще більше ніж сайт стартапу потрібна стратегія просування. Адже структура і зміст сайту залежать від мети бізнесу, профілю аудиторії, рекламних каналів.

Що первинне: сайт або стратегія?

Звичайно, якщо у вас вже є сайт, то робити нічого, доведеться надолужувати і розробляти стратегію, а потім перепилювати під неї все, що є. Але в ідеальній ситуації рекламну стратегію слід сформувати, перш ніж ви передасте ТЗ на сайт розробникам.

Ось головні етапи формування стратегії маркетингу для стартапу (та й будь-якого бізнесу взагалі):

  • Визначте свою цільову аудиторію.

Підприємцю потрібно гарненько розібратися, хто цільова аудиторія його продукту. В основі стратегії просування повинні бути поведінкові характеристики ЦА. Уявіть себе на місці клієнта (а краще зберіть фокус-групу) і подумайте, де клієнт шукає інформацію про продукти, подібних вашим, що його в першу чергу цікавить. Це важливо, тому що смаки клієнтів часто сильно відрізняються від смаків власника бізнесу.

  • Вивчіть ринок і конкурентів.

Якщо ви придумали стартап, швидше за все продукт у вас інноваційний. Ймовірно, конкурентів з ідентичними пропозиціями ви не знайдете, але все одно пошукайте. Раптом ви винайшли велосипед, більш досконалі версії якого вже давно заполонили ринок.

Отже, ваш продукт дійсно унікальний. Щоб знайти конкурентів, потрібно починати думати від проблеми, яку він вирішує. Як люди справлялися з цією проблемою до вас, які кошти використовували? Ось продавці цих коштів і є ваші конкуренти. Вивчіть їх підходи і зробіть краще.

  • Сформуйте вимірні цілі.

Після вивчення ЦА і ринку у вас вже має бути уявлення про те, на що можна розраховувати в поточних умовах. Поставте цілі і терміни для їх досягнення. Важливо, щоб цілі були вимірними, а терміни реальними.

  • Визначте канали просування.

Знаючи, де мешкає ваша ЦА, підглянувши щось у конкурентів і зробивши поправку на свої цілі, ви можете визначатися з рекламними каналами. Але тут є нюанси. Якщо продукт новий і попит на нього ще належить сформувати, контекстна реклама на пошуку не підійде – щоб вона була ефективною, ваш продукт повинні знати і шукати. Хоча, звичайно, можна рекламуватися через суміжні галузі і запускати медійну рекламу, щоб ваш бренд «надокучив».

Соціальні мережі (мається на увазі SMM) найкраще працюють в сфері B2C і якщо у вас мікробізнес. В інших випадках вони дозволяють підтримувати контакт з аудиторією, підігрівати її, формувати вашу експертність і довіру до бренду, але конверсія тут буде довгою. Швидкого продажу не чекайте.

SEO краще відкласти до тих пір, поки ваш бізнес не почне приносити грошей. Тому що пошукова оптимізація – справа дуже нешвидка, трафік прийде лише через кілька місяців, а до цього часу буде потрібно багато сил і вкладень. Ось заробите на перший час – тоді і почнете. У перспективі SEO буде приводити клієнтів, навіть якщо ви на місяць пригальмуєте роботи з сайтом. На відміну від контекстної реклами, з зупинкою якої зразу ж вичерпається потік замовлень.

Контент-маркетинг і інші PR-активності – відмінна можливість для нового бренду розповісти про себе. Публікуючись в ЗМІ і на тематичних онлайн-майданчиках, ви охопите нову аудиторію і зацікавите можливих клієнтів, якщо, звичайно, ваш продукт чогось вартий. Люди будуть переходити на сайт, в соцмережі, підписуватися на розсилки, і ви зможете підтримувати з ними зв’язок за допомогою ретаргетингу і email-маркетингу.

Стратегія – це дорожня карта просування вашого стартапу. У ній ви сформулювали, до чого ви прагнете, коли ви це хочете отримати і що вам для цього потрібно зробити.

Джерело: habr.com

Частина 2

Частина 3

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*