Ефективний сайт стартапу: як сподобатися клієнтам, партнерам і інвесторам одним сайтом (Частина 2)

Яким повинен бути сайт стартапу

Частина 1

Сайт стартапу – інструмент для досягнення бізнес-цілей, тих самих цілей, які ви зафіксували в своїй рекламній стратегії. Щоб сайт робив те, що ви від нього хочете, потрібно виконати кілька важливих пунктів – мінімум вісім.

1. Надійний, масштабований і відповідний для просування движок

Якщо у вас є в команді свої розробники, вам напевно захочеться «запилити» щось своє, тому що тільки написаний під ваш проект движок буде на 100% відповідати потребам вашого бізнесу. Коробкові рішення занадто для вас шаблонні, а ваш проект змагається за унікальністю зі сніжинкою, тому і движок у нього повинен бути такий же.

Але майданчиком на самописному движку складно управляти. Іноді навіть друкарську помилку на головній без розробників не поправити, а година такого фахівця коштує набагато більше, ніж година роботи контент-менеджера.

На першому етапі стартапу швидше за все не потрібен суперскладний сайт, тому краще взяти гнучке коробкове рішення з недорогих. Розробники таких рішень вже набили всі можливі шишки за вас і точно передбачили, наприклад, можливість ручного редагування метатегів, про який ваш розробник міг забути. Типовими CMS легко управляти, а для дрібних правок і доопрацювань можна найняти недорогого фрілансера. Вибираючи движок з готових, зверніть увагу на ці варіанти: Tilda, Canape CMS, WordPress, Image CMS, ModX.

Найважливіше, щоб обраний движок дозволяв виконувати вимоги пошукових систем, швидко оновлювати інформацію на сайті, та мав захист від вірусів і хакерських атак.

2. Сучасний дизайн

Розробляючи сайт для свого інноваційного продукту, намагайтеся оформити його відповідно.

  • Використовуйте широкі слайдери – вони в тренді. Помістіть найважливішу інформацію на перший екран, зробіть сторінки максимально інформативними. Але замість цеглин тексту використовуйте більш ємкі формати – інфографіку, відеоролики, іконки. Це потрібно для того, щоб, вперше опинившись на сайті, новий клієнт зміг протягом декількох секунд зрозуміти, чим ви займаєтеся, з якої сфери ваша технологія і чим вона може стати йому у пригоді.
  • Продумайте юзабіліті – уявіть, що ви вперше на сайті вашого стартапу. Що вам як вашому потенційному клієнту потрібно знати в першу чергу? Де ви очікуєте побачити контакти? А кошик? Скільки спливаючих вікон протягом хвилини ви здатні винести без шкоди для психіки? А краще для оцінки юзабіліті покличте когось зі сторони і не ображайтеся на вердикт. І зробіть що-небудь зі швидкістю завантаження сайту: почистіть код, оптимізуйте зображення та інше. Лише найзатятіші користувачі чекають завантаження сторінки більше 3 секунд.
  • Мобільність – в 21 столітті про це навіть говорити вже соромно, але як і раніше багато розробників думають про мобільних користувачів в останню чергу. А між іншим, частка тих, хто користується інтернетом з телефонів і планшетів, давно перевалила за 50% від всіх інтернет-користувачів. Подбайте, щоб всі сторінки сайту, форми і картинки відображалися коректно в різних браузерах і на різних пристроях. І зробіть всі телефони клікабельними.

3. Зрозумілий і корисний контент

Красиві картинки на сайті – це плюс, але користувач приходить не за ними. Йому потрібна відповідь на питання, яке його хвилює, рішення його проблеми. Те, що відвідувач бачить на першому екрані, має зацікавити його настільки, щоб він захотів прокрутити сторінку вниз. Першим екраном потрібно захопити увагу, дати відповідь на запит користувача. І будьте впевнені, ніхто не прагне дізнатися, наскільки молода ваша компанія і наскільки динамічно вона розвивається. У центрі всього – проблема користувача.

Ось що повинно бути на сайті стартапу, щоб користувач не закрив сторінку відразу:

  • який продукт ви пропонуєте і яку проблему він вирішує;
  • чим ваше рішення відрізняється від рішень конкурентів;
  • на яких умовах ви готові співпрацювати або навіщо комусь в вас інвестувати;
  • чому вашій компанії варто довіряти;
  • хто ваші клієнти/партнери (якщо такі є).

Встаньте на місце свого цільового клієнту – яка інформація вам потрібна, щоб прийняти рішення звернутися саме до вашої компанії?

Зібравши відповіді на всі ці питання, подумайте, як красиво, ємко і зрозуміло це все подати. Осилити більше двох абзаців здатний не всякий користувач. При «будівництві» головної сторінки використовуйте не «цеглини» тексту, а картинки, фотографії, відео, 3D-моделі, іконки і інфографіку.

Навіть якщо ваш стартап планує працювати з різними країнами, не варто створювати відразу 10-15 мовних гілок. Оцініть свої можливості – чи зможете ви заповнити контентом відразу все? Якщо ні, обмежтеся українською (якщо ваша ЦА розмовляє українською) та англійською – універсальною мовою ділового спілкування.

Джерело: habr.com

Частина 3

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*