Microsoft додасть підтримку протоколу DoH в Windows

Компанія Microsoft планує додати в нову версію операційної платформи Windows підтримку протоколу “DNS поверх HTTPS” (DNS over HTTPS, DoH). Крім того, буде доступний і протокол “DNS поверх TLS” (DNS over TLS, DoT).

Протокол DoH дозволяє виконувати дозвіл DNS поверх зашифрованого HTTPS-з’єднання, а DoT шифрує і “упаковує” DNS-запити через протокол Transport Layer Security (TLS). Додавши DoH в Windows, Microsoft прагне посилити захист приватності користувачів в інтернеті шляхом шифрування усіх їхніх DNS-запитів.

На першому етапі впровадження протоколу DoH в Windows DNS-запити будуть автоматично шифруватися в разі, якщо задіяні DNS-резолвери будуть підтримувати шифрування поверх HTTPS. Однак сама Microsoft не підмінятиме сервери DNS на пристроях під управлінням Windows 10. Таким чином, користувачам і системним адміністраторам доведеться самим вибирати сервер для дозволу DNS-запитів.

На наступних етапах у користувачів і сисадмінів з’явиться можливість налаштовувати сервери DoH за допомогою спеціального інтерфейсу в налаштуваннях DNS в Windows 10.

Джерело: bleepingcomputer.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*