Що таке пошукова оптимізація сайтів SEO?

Мабуть, всі власники сайтів хочуть, щоб саме їх ресурс займав найвищу позицію у видачі Google по цільових запитах. Але Google не робить таких подарунків долі випадковим чином. Щоб цього досягти, потрібно виконати непросту (але реальну) роботу з пошукової оптимізації сайту. Починаємо розбиратися, що до чого.

Оптимізація сайтів під пошукові системи або SEO (від англ. Search Engine Optimization) – це комплекс заходів щодо поліпшення видимості сайту в пошукових системах. Видимість сайту являє собою відсоток вашої цільової аудиторії, яка побачила посилання на ваш сайт, вводячи певну фразу (запит) в рядок пошуку. В результаті поліпшення видимості сайту буде збільшуватися кількість відвідувачів з безкоштовного пошуку (тобто, не рекламного).

Якщо порівнювати з контекстною рекламою або іншими способами залучення відвідувачів, пошукове просування – це один з найдешевших рекламних каналів, але в ньому є і свої мінуси. В першу чергу, це терміни, за які можна домогтися відчутного результату. Якщо сайт вже не новий і просувається по слабо конкурентних запитах, то результатів можна досягти за місяць. Але в конкурентних тематиках приблизні терміни позитивного ефекту від просування складають від 6 до 12 місяців. До того ж, ні за яких умов немає 100% гарантій результату. Про це пише Google в своїй довідці:

“Ніхто не може гарантувати перше місце в результатах пошуку Google. Остерігайтеся пошукових оптимізаторів, які обіцяють високі рейтинги на підставі «особливих відносин» з Google і рекламують «пріоритетну реєстрацію» в Google. Пріоритетної реєстрації в Google не існує”.

Як працюють пошукові роботи?

Как работают поисковые роботы

Принципи роботи пошукових роботів і алгоритмів ранжирування – це окрема велика тема, тому опишемо весь процес коротко. Робота пошукових роботів виглядає так:

1. Сканування – процес, під час якого пошукові роботи обходять сторінки сайтів.

2. Індексація – обробка сканованих сторінок і додавання їх до бази. Індекс пошукової системи Google займає понад 100 мільйонів гігабайт.

3. Ранжування – розміщення в результатах пошуку сторінок, релевантних пошуковому запиту. Алгоритми ранжирування пошукових систем досить складні, сайти оцінюються по цілим сотням різних факторів. Наприклад, Google оцінює понад 200 факторів.

Ось більш детально, як працює Google від самої Google.

Кілька прикладів критеріїв, за якими оцінюється релевантність сайту:

– актуальність і якість матеріалів сайту;
– кількість сторінок, які мають посилання на даний сайт, і їхня соціальна значимість;
– слова на веб-сторінці;
– синоніми ключових слів;
– орфографія;
– URL і назви веб-сторінок;
– тип запитаної інформації: веб-сторінка, зображення, відео, стаття, персональний результат (інформація, цікава саме для вас і яку видно в пошуковій видачі тільки вам);
– персоналізація;
– результати, рекомендовані друзями і знайомими.

Цікаві факти:

– Кожен день через пошукову систему Google проходять мільярди запитів.
– З 2003 року в Google надійшло більше 450 млрд унікальних запитів – це ті фрази і вирази, які були вперше використані для пошуку.
– До сих пір 16% від усіх щоденних запитів є унікальними.

Як просунути сайт в пошукових системах?

Перед тим, як починати просування сайту, потрібно визначитися з головними цілями, навіщо вам це потрібно. Бо якщо починати цей процес безцільно, то і результат в підсумку може виявитися зовсім не такий, як ви очікуєте. Або ж його не буде зовсім.

Які можуть бути цілі просування сайту в пошукових системах?

– отримати більшу кількість цільових клієнтів
– збільшити загальний обсяг трафіку на сайт
– спростити для користувачів знаходження сайту по цільових запитах в пошуку
– зробити сторінки сайту максимально релевантною цільовим пошуковим запитам
– допомогти пошуковим роботам проіндексувати сайт
– підвищити рівень впізнаваності сайту

Якщо ви щось продаєте за допомогою сайту, то звичайно пріоритетною метою для вас буде отримання нових клієнтів і продажів. Власники чисто тематичних сайтів часто ставлять перед собою основне завдання збільшити обсяг відвідувачів. Складання подальшого плану дій з просування сайту має відповідати поставленим цілям. Інакше вся робота пройде даремно.

Як було раніше і як робити не можна

Як виглядала пошукова оптимізація сайту раніше? Кілька років тому оптимізатори і веб-майстри користувалися різними методами просування, які дратували звичайних інтернет-користувачів і не схвалювалися пошуковими системами. Цими методами були:

Переспам контента

переспам контента

На сторінки додавали довгі тексти з надмірним вмістом ключових слів. Звичайному користувачеві прочитати такий текст було складно. Іноді такі переоптимізовані тексти приховували від відвідувачів і показували тільки пошуковим роботам.

Спам в метатегах

спам в метатегах

Схожим чином заповнювалися теги Title, метатеги Keywords і Description.

Спам посилань

спам ссылками на форуме

Розміщення величезної кількості посилань на форумах, дошках оголошень, в коментарях блогів і т.д. Це могло робитися і вручну, і автоматично.

Відсутність санкцій з боку пошукових систем дозволяло довгий час застосовувати такі способи. Зараз подібні методи вже не працюють або працюють менш ефективно.

На сьогоднішній день багато оптимізаторів відходять від старих методів просування, і це правильно. Зараз варто приділяти більше уваги комплексному просування сайту, а не його окремих сторінок.

Етапи пошукової оптимізації

Оптимізацію сайту під пошукові системи умовно можна розділити на такі етапи:

Встановлення аналітики для відстеження результатів. Додавання сайту в інструменти для веб-майстрів (Google), установка лічильників аналітики.

Технічний аудит сайту – відстеження та усунення помилок, що впливають на індексацію і ранжування сайту у видачі.

Підбір ключових слів і розподіл їх по сторінках сайту, а також створення нових розділів або сторінок при необхідності.

Робота з контентом – оптимізація текстів і метатегов. Сюди входить написання текстів, які відповідають на запити користувачів і допомагають вирішити їх проблеми, і складання метатегов (Title, Description) на основі підібраних ключових слів.

Внутрішня перелінковка – зв’язування між собою сторінок сайту за допомогою посилань один на одного. Робиться це для того, щоб правильно розподілити статичну контрольну вагу всередині сайту.

Зовнішня оптимізація – нарощування і оптимізація зовнішньої посилальної маси (це кількість усіх активних посилань в інтернеті, які ведуть на ваш сайт).

Оптимізація поведінкових факторів – поліпшення CTR (показник КЕП) в пошуковій видачі, робота над метриками «Показник відмов», «Глибина перегляду», «Час, проведений на сайті».

Джерело: hostiq

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*