Як і чим забезпечити приватність і безпеку. Огляд інструментів 2019 року

Згідно Організації Об’єднаних Націй, недоторканність приватного життя є одним з основних прав людини. Проте, більшість людей вибирають зручність і не зациклюються на конфіденційності.

Тепер ви можете отримати і те, і інше – ось кілька інструментів, які роблять конфіденційність зручнішою.

Цифрові інструменти

Privacy.com

Цей веб-додаток дозволяє безкоштовно створювати безпечні віртуальні кредитні карти. Ви можете створити його для кожної підписки або купівлі через Інтернет і встановити ліміти і терміни дії. З цією послугою вам ніколи не доведеться видавати свій реальний номер онлайн-карти. Privacy.com також не продає ваші дані, вони заробляють гроші безпосередньо від карткових транзакцій.

Signal

Підозрілі особи, технологічні компанії та уряди постійно шпигують за звичайними людьми. Насправді, це не так складно зробити, якщо ви спілкуєтеся з більшості звичайних каналів. Ось чому важливо шифрувати ваші повідомлення, коли це можливо.

Signal – це простий у використанні додаток для обміну повідомленнями, який працює так само, як і iMessage або Android Messages, за винятком того, що додаток Signal має бути встановлений і на відправнику, і на приймачі.

Signal також має безліч функцій, таких як груповий обмін повідомленнями, зашифровані телефонні дзвінки і зникаючі повідомлення.

ProtonMail (і скоро ProtonDrive і ProtonCalendar)

ProtonMail є золотим стандартом для альтернатив Gmail. Мобільний і веб-додаток не тільки добре розроблені, але і створені спеціально з урахуванням вашої конфіденційності. Всі повідомлення електронної пошти захищені автоматично за допомогою наскрізного шифрування; навіть вони не можуть бути розшифровані. ProtonMail – проект з відкритим вихідним кодом, так що ви можете перевірити функції безпеки, якщо захочете. Команда розробників ProtonMail зобов’язалася випустити ProtonDrive в найближчі кілька місяців в якості альтернативи Google Drive, орієнтованої на конфіденційність.

OwnCloud

OwnCloud – це безкоштовна альтернатива Google Drive з відкритим вихідним кодом і власним хостингом, де ви самі володієте своїми даними. Над налаштуванням потрібно попрацювати трохи більше ніж з Google Drive, але якщо ви вирішили відмовитися від гуглювання свого життя, ви, можливо, захочете розглянути цей варіант. У проекту також є мобільний додаток і настільний варіант під будь-яку ОС.

Matomo

Знову ж, Google домінує на ринку аналітики завдяки своєму продукту Google Analytics. Вони відстежують і зберігають вашу інформацію і можуть робити з нею все, що захочуть. Якщо ви хочете звільнитися від цих мега-корпорацій, Matomo пропонує відмінне рішення для самостійного розміщення, яке повинно бути більш точним, ніж GA. Їх продукт також дає вам більше можливостей контролю і конфіденційності користувача.

Standard notes

Standard Notes – це зашифрований додаток для запису заміток, який синхронізує інформацію між пристроями. Це відмінний інструмент, якщо вам потрібен додаток для створення простих заміток.

Безкоштовна версія дає вам безліч можливостей, включаючи підтримку розмітки і синхронізацію між пристроями.

Authy

Двофакторна аутентифікація – це найкраще, що ви можете зробити для захисту своїх акаунтів сьогодні. SMS – це один з варіантів, але не такий надійний, як використання додатку.

VPN

ProtonVPN

Має багато серверів по всьому світу, і вони продовжують додавати нові. У них є пристойна кількість серверів, доступних користувачам в безкоштовній версії, і вони не продають ваші дані, як інші VPN-сервіси, щоб монетизувати неоплачуваних клієнтів.

Mullvad

Дають вам можливість оплачувати підписку поштою готівкою або криптовалютою. Вони взагалі не зберігають жодних даних про вас, тому їх не можна продати або передати уряду.

Браузери і плагіни

FireFox

Firefox – відмінний браузер з відкритим вихідним кодом, який був повністю перероблений кілька років тому, щоб стати набагато швидше і більш сучасним.
Ви також можете використовувати їх мобільний браузер Firefox Focus. Він дозволяє відкривати тільки одну вкладку одночасно, а також має кнопку, яка очищає вкладку і всі ваші дані про перегляд.

Brave

Якщо ви отримаєте незрозумілу помилку в інструментах розробки Firefox, ви можете перевірити Brave, тому що помилки зазвичай відображаються по-різному в різних браузерах. Перехресна перевірка в різних браузерах допоможе швидше вирішувати проблеми розробників.

DuckDuckGo

Duckduckgo – найкраща альтернатива для збереження приватності вашої історії пошуку та уникнення рекламних трекерів. У них також є мобільний браузер, орієнтований на конфіденційність.

Duckduckgo Privacy Essentials

Це просте розширення, яке блокує приховані трекери на веб-сайтах і доступно для всіх основних браузерів. Якщо ви хочете знайти найпростіший спосіб почати захищати вашу конфіденційність, це те, що треба.

UBlock Origin

UBlock Origin блокує рекламу краще, ніж багато інших плагінів.

HTTPS Everywhere

Це розширення, зроблене EFF і Tor Project, яке змушує веб-сайт використовувати версію HTTPS, якщо вона доступна. Багато веб-сайтів за замовчуванням використовують версію HTTP або мають посилання всередині сайту, які приведуть вас на цей незахищений сайт. Дане розширення виправляє це для вас, просто встановивши HTTPS Everywhere в вашому браузері.

Facebook Container

Facebook намагається відслідковувати вас по всій мережі без вашого відома або згоди. Це розширення поміщає ваш обліковий запис Facebook в «пісочницю» і затрудняє збір вашої інформації на інших сайтах.

Фізична конфіденційність

Стікер на веб-камеру

Коли вам потрібно використовувати веб-камеру, все, що вам потрібно зробити, це прибрати наклейку і приклеїти її пізніше. Є також стікери з повзунковими перемикачами.

Ви можете замовити набори цих наклейок в EFF або The Tor Project, щоб підтримати ідею цифрової конфіденційності.

Камерна кришка для телефону/планшету

Існують чохли для телефону, де можна надіти пластикові деталі на передню і задню камери, щоб прикрити їх, але він дуже дешево зроблений.

Пристрої, орієнтовані на конфіденційність

З’явилося кілька перспективних компаній, які роблять пристрої, орієнтовані на конфіденційність, альтернативою таким гігантам, як Apple або Google.

Наприклад, Purism. Вони роблять ноутбуки і тільки що вийшли зі своєю першою моделлю телефону. Телефон оснащений апаратними перемикачами для вимикання камери, Bluetooth і WiFi.

Інші інструменти забезпечення конфіденційності

  • Wire Collaboration Platform – для спільної роботи в команді.
  • otpauth  – аутентифікація одноразовим паролем.
  • Bit Warden – командний пароль і обмін конфіденційними даними.
  • Blah DNS – хобі-проект DNS для блокування оголошень з підтримкою DoH, DoT і DNSCrypt.
  • Jumbo Privacy – помічник, що допомагає проводити аудит і виправляти налаштування конфіденційності.
  • Dash Lane – ще один менеджер паролів і особистої інформації.

Джерело: habr.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*