Найбільш активні шкідливі програми квітня в Україні

Компанія ESET представила свій рейтинг активності шкідливих програм в квітні. Згідно з даними системи зворотного зв’язку ESET Live Grid, найбільш поширеним в Україні було шкідливе ПО, яке показує рекламу.

У квітні, як і в березні, українські користувачі найбільше піддавалися атакам загрози JS / Adware.Agent.AF (8%), яка є рекламним зловредом. Крім цієї загрози, в рейтинг потрапило і таке рекламне ПО як Android / Hiddad (3%), Win32 / AdWare.FileTour (2.4%) і JS / Adware.Agent.AA (1.5%). Такі загрози небезпечні не тільки тим, що показують рекламу – спливаюче вікно може перенаправляти на сайт і привести до завантаження і виконання інших шкідливих файлів.

Довгий час поширеною залишається і загроза SMB / Exploit.DoublePulsar (7%), що використовує уразливість в реалізації протоколу SMB (Server Message Block) (Win32 / Exploit.CVE-2017-0147.A і Win32 / Filecoder.WannaCryptor).

Широко поширеним методом інфікування пристроїв користувачів залишається перенаправлення на шкідливі сайти або сторінки для завантаження різних загроз. Однією з таких загроз є HTML / ScrInject (3.8%). Цей шкідливий JavaScript-код часто вбудовують в html-файли легітимних веб-сайтів, які мають певні уразливості.

Кіберзагроз Win32 / MediaGet (3.4%), яка виявилася на четвертому місці рейтингу, могла встановити на комп’ютер жертви додаткові розширення браузера, проникати в інші процеси пристрої, а також додавати файли для запуску під час завантаження системи. Кіберзлочинці часто використовують цю загрозу для завантаження різних шкідливих додатків.

Крім згаданих вище загроз, спостерігалося підвищення активності HTML / IFrame (2%) – шкідливого коду, призначеного для крадіжки персональних даних і конфіденційної інформації користувачів.

Джерело: ko.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*