Розробники Google показали, як зробити Chrome безпечнішим

Проаналізувати URL-адресу посилання, яку ви відкрили в браузері, може бути досить складним завданням. Адже для цього, по-перше, потрібно знати, в якій послідовності розташовуються символи в оригінальнiй адресi, а, по-друге, бути досить уважним, щоб побачити перестановку букв місцями або використання capslock. Так теж іноді роблять, в результаті виходить, що URL написаний маленькими та великими літерами, які заважають правильному сприйняттю адреси. Однак розробники Google запропонували зручне рішення цієї проблеми.

Програмісти Google Дес Сурма і Джейк Арчибальд вважають, що з фішинговими сайтами можна боротися, якщо почати виділяти основне доменне ім’я в адресному рядку в окремий блок. Так користувач зможе не аналізувати всю адресу на предмет наявності в нiй символів, яких там бути не повинно, а просто подивиться на домен, який куди як простіше запам’ятати. Це дуже зручно в ситуаціях, коли використовуються субдомени. Наприклад, image.google.com або photos.google.com. А якщо зробити так, як пропонують розробники, користувач буде бачити тільки основну частину – google.com – і напевно знати, що сайт справжній.

На жаль, висловлена ​​ідея поки є просто ідеєю і не претендує на те, щоб її втілювали в життя. У всякому разі, так говорять самі розробники і рекомендують в найближчому майбутньому не чекати на появу функції виділення доменних імен в Google Chrome. Швидше за все, справа в тому, що сама Google вже намагалася реалізувати щось подібне, але з дещо іншою метою. Тоді компанія планувала просто очистити адресний рядок, зробивши його менш завантаженим, але експерти в галузі безпеки заявили, що це нововведення зможе використовуватися шахраями і хакерами, тому що користувачі не зможуть бачити весь URL повністю.

З іншого боку, ніщо не заважає Google розморозити заморожений проект по вивільненню адресного рядка від зайвих елементів, але з невеликими доробками. Адже якщо Chrome вміє визначати, що канал, по якому браузер встановлює з’єднання з сайтом, є зашифрованим, швидше за все, для розробників не складе великих труднощів навчити його визначати правильний домен. У цьому випадку вдасться не просто розвантажити адресний рядок, а й підвищити його значення при використанні, перетворивши в свого роду запобіжник.

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*