Facebook розповіла користувачам, яку інформацію про них вона збирає

У вівторок, 28 січня, в Facebook з’явилася вкладка «Дії поза Facebook», в яку можна потрапити через налаштування облікового запису. На сторінці розміщені відомості про те, які сайти відвідувала людина, а також які програми вона запускала.

З’ясувалося, що соцмережа збирає ці відомості навіть тоді, коли людина не відвідує свій аккаунт. Кнопка «Очистити історію» дозволяє видалити ці дані, але не забороняє Facebook збирати їх в подальшому.

У довідковому центрі соціальної мережі оновилася інформація, тепер там є відомості про те, що Facebook може відстежити:

  • запуск стороннього додатку і вхід в нього через Facebook;
  • перегляд контенту;
  • пошук товару в інтернет-магазині;
  • покупку товару або його додавання в корзину;
  • перерахування грошей на благодійність.

Інформацію для соціальної мережі збирають спеціальні трекери, вшиті в сайти і додатки. Розробникам ця інформація потрібна для того, щоб оцінити, якими сторінками та додатками люди користуються найчастіше.

В кінці минулого року стало відомо, що Facebook використовувала персональні дані своїх користувачів для тиску на конкурентів або для допомоги своїм партнерам.

У розпорядженні журналістів виявилися дані Facebook за 2011-2015 роки, які витекли у відкритий доступ. На цей раз мова йде про 7 тис. сторінок з різноманітною інформацією, з них 1,2 тис. документів були з позначкою «строго конфіденційно». Виявлено і повідомлення з внутрішньої корпоративної переписки.

Джерело: sostav.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*