У 6 українських містах закрили сервіси хибних повідомлень про замінування

Процесуальні заходи проведено у межах раніше розпочатого кримінального провадження щодо викриття осіб, які надсилають хибні повідомлення про замінування різних об’єктів в Україні.

Клієнти цього сервісу здійснювали спам-розсилки про виграші грошей та автомобілів, смс з вимогою оплатити неіснуючий боргів, розводили ботоферми й повідомляли про неправдиве замінування.

Сервіс продавав для цих цілей активовані облікові записи електронної пошти, соціальних мереж, платіжних систем і різних інтернет-ресурсів. Верифіковані облікові записи коштували значно дорожче звичайних. Свою анонімність сервіс захищав за допомогою VPN і TOR.

В рамках операції обшуки пройшли в Одесі, Києві, Львові, Миколаєві, Херсоні та Рівному. Офісами для співробітників сервісу були гаражні бокси, квартири і дома. У них знайшли спеціальне обладнання, воно спрямоване на експертизу.

Досудове розслідування ведеться за трьома статтями: «вимагання», «терористичний акт», «завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян».

Джерело: cyberpolice.gov.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*