Європа не змогла відстояти “право на забуття”

“Право на забуття” діє тільки в країні, де винесено таке рішення, і не поширюється на інші країни, – Європейський суд підтримав позицію Google.

У 2015-му році Європейський суд надав усім жителям ЄС так зване “право на забуття”, зобов’язавши пошукові системи видаляти посилання на інформацію про громадян на їхню вимогу, в разі, якщо така інформація застаріла, містить неправдиві відомості або порушує право на недоторканність особистого життя .

Американська компанія Alphabet Inc., яка володіє Google, Inc. запропонувала компроміс, погодившись на те, щоб Google не показував посилання на інформацію для користувачів з тієї країни ЄС, яка подавала запит на видалення даних. У разі, якщо, наприклад, громадянин Франції вимагав видалити відомості про нього, їх не могли бачити користувачі у Франції, проте інформація залишалася б доступною в пошуковику в інших країнах.

Французька Комісія у справах інформаційних технологій і прав людини (CNIL) звинуватила Google в порушенні припису видаляти інформацію про громадян на їхню вимогу зі “всіх доменних імен” пошуковика, включаючи глобальний домен google.com.

З точки зору CNIL, існує безліч способів обходити в разі необхідності такого роду блокування, використовуючи, зокрема, віртуальні приватні мережі (VPN).

Alphabet Inc. оскаржила це рішення,а разом з ним і штраф у 100 тис. євро, заявивши, що “у CNIL немає повноважень контролювати доступ до контенту людей, які проживають за межами Франції”.

Джерело: bbc.com