У Мережу витекли дані майже 50 мільйонів користувачів Instagram

На платформі Amazon Web Services була знайдена відкрита база з даними більш ніж 49 мільйонів користувачів Instagram, включаючи акаунти знаменитостей, інфлюенсеров і брендів.

Дані в базі включали в себе не тільки загальнодоступну інформацію з профілю соцмережі, але також електронну адресу, номер телефону і дані про вартість реклами в обліковому записі.

Ця цифра складається із співвідношення кількості передплатників до лайкiв, охоплення постів і залученості передплатників (фоловерів).

Кожен запис в базі даних містив оцінку вартості кожного аккаунта, яка обчислюється на основі числа фоловерів, залученості і охоплення аудиторії, числа лайків і того, скільки разів постом поділилися передплатники.

Виявив в мережі цю базу індійський дослідник Анураг Сен, який звернувся до журналістів TechCrunch. Знахідку зв’язали з компанією Chtrbox, яка з базується в Мумбаї. Вона займається маркетингом в соціальних мережах. Дані допомагали Chtrbox визначити, скільки компанія повинна заплатити блогеру за рекламу.

У Instagram (компанія належить Facebook) заявили, що намагаються з’ясувати, звідки в базі взялися ці дані.

TechCrunch знайшла в базі кілька популярних блогерів і знаменитостей. Журналісти зв’язалися з декількома блогерами, інформація про яких була знайдена в базі, і написали їм їхні особисті дані. Двоє підтвердили, що це їхнi електронні скриньки і телефони, які використовувалися для їх облікових записів в Instagram. При цьому вони не мали ніякого відношення до Chtrbox, пише видання.

Незабаром після звернення в компанію Chtrbox закрив базу даних. Там не відповіли на запити.

Збір інформації про користувачів Instagram порушує політику соціальної мережі. Інцидент стався через два роки після того, як Instagram визнав, що помилка в API-інтерфейсі розробника дозволила хакерам отримати адреси електронної пошти і номери телефонів шести мільйонів облікових записів користувачів. Пізніше хакери продали ці дані за біткоіни.

Джерело: charter97.org

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*