Mozilla хоче зробити Firefox найшвидшим браузером

У минулому році браузер Firefox отримав солідний приріст продуктивності, коли представив версію Quantum. Але на цьому розробники зупинятися не мають наміру. У свіжій версії Firefox з’явилися функції пріоритетності завдань, завдяки яким браузер отримує додатковий приріст швидкодії. Швидкість завантаження сторінок зросла на 40-80%.

Такий ефект досягається завдяки тому, що браузер блокує процеси, що не використовуються. Наприклад, на неактивних вкладках може бути зупинена робота скриптів. Якщо браузер бачить, що в системі залишається менше 400 мегабайт оперативної пам’яті, він автоматично “заморожує” неактивні вкладки. Основна інформація на сайтах буде завантажуватися в першу чергу, вторинні елементи – вже в процесі перегляду сторінок.

Крім швидкодії нова версія отримала ряд поліпшень безпеки. Браузер обзавівся підтримкою сканерів відбитків пальців, вбудованим блокувальником майнінга криптовалют. Функції приватності тепер стали більш гнучкими. Наприклад, збережені паролі тепер можуть працювати і в приватному режимі. Користувач може сам вирішувати, які доповнення та функції відключаються при переході в режим приватності.

Всі ці нововведення покликані допомогти Firefox в боротьбі з Google Chrome. Нагадаємо, за підсумками 2018 року Firefox посів друге місце в рейтингу найбільш поширених браузерів. Його частка – 10% користувачів проти 68% у Chrome. Спираючись на швидкодію, розробники Firefox сподіваються переманити у Chrome частину аудиторії, яка незадоволена тим, що браузер Google споживає досить багато оперативної пам’яті.

Джерело: internetua.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*