У Південній Африці шахраї вкрали IP-адрес на 30 мільйонів доларів

IPv4 (Інтернет Протокол версії 4) є четвертою версією Інтернет Протоколу (IP), і використовується для ідентифікації пристроїв в мережі через адресну систему, дозволяючи також з’єднувати пристрої через веб. У вересні була розкрита схема шахрайства, завдяки якій в Південній Африці були викрадені IPv4-адреси на суму не менше $30 млн.

При цьому власники таких адрес в більшості випадків не підозрювали про будь-які зазіхання на їх власність. Найчастіше вони навіть не підозрювали про значну вартість своїх портфелів адрес IPv4.

Серед викрадених наборів адрес був ряд особливо цінних пакетів IP-адрес, які були отримані ще до створення регіональних інтернет-реєстрів (RIR) і, таким чином, були повністю безкоштовними. На сьогоднішній день одна така адреса може коштувати до $30, а їх у володінні великих компаній були десятки і сотні тисяч.

В останнє десятиліття шахрайство з IPv4 стає все більш актуальною проблемою, оскільки IP-адреси є кінцевим ресурсом. В їх первинних джерелах, RIR, які обслуговують кожен континентальний регіон, за останні десять років майже всі оригінальні, безкоштовні для використання адресні блоки закінчилися, причому AFRINIC – єдиний, який все ще виділяє їх з відносною легкістю.

Рішенням проблеми дефіциту IPv4-адрес і пов’язаних з ним зловживань є повсюдний перехід користувачів на протокол IPv6. Однак, цей процес вимагає часу – з моменту появи IPv6 в 1998 році і по сьогоднішній день, згідно зі статистикою Google, менше 30% користувачів мають доступ до послуг з використанням IPv6.

Джерело: domainpulse.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*