Єврокомісія заборонить систему розпізнавання осіб

Європейська комісія повідомила, що розглядає можливість заборони на використання системи розпізнавання осіб в громадських місцях на термін до п’яти років.

Регуляторам необхідно час, щоб вирішити, як запобігти зловживанню технологією. Дана технологія дозволяє зіставляти особи, зняті камерами відеоспостереження в режимі реального часу зі списками розшукуваних злочинців або зниклих людей, які створює поліція. Винятки з заборони можуть бути зроблені для проектів безпеки, а також досліджень і розробок.

Комісія виклала свої плани в 18-сторінковому документі, пропонуючи ввести нові правила для підтримки вже існуючих, які стосуються конфіденційності і прав на дані. Комісія також запропонувала накласти зобов’язання як на розробників, так і на користувачів штучного інтелекту, і закликала країни ЄС створити орган для контролю за новими правилами.

На думку комісії, під час заборони, яка триватиме від трьох до п’яти років, “можна визначити і розробити надійну методологію для оцінки впливу цієї технології і можливих заходів з управління ризиками”. Пропозиції надійшли на тлі глобальної дискусії про використання системи розпізнавання облич як у державному, так і в приватному секторах.

Прихильники конфіденційності заявляють, що нинішня технологія є неточною, нав’язливою і порушує право людини на недоторканність приватного життя. Недавнє дослідження уряду США показало, що алгоритми системи набагато менш точні при ідентифікації чорних і азіатських осіб в порівнянні з білими особами.

Тим часом китайський уряд почав впроваджувати систему розпізнавання осіб в аптеках Шанхая для людей, які купують певні ліки. Особи, які купують контрольовані ліки, повинні будуть підтвердити свою особистість шляхом сканування особи.

Джерело: comments.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*