.COM або національні домени – що популярніше?

Звичайно, .COM – король доменних зон, і, судячи з поточних тенденцій, залишиться їм надовго. Але не варто забувати, що Інтернет вперше з’явився в США. Там же відбувся бурхливий розвиток доменного ринку тоді, коли в інших країнах про доменний бізнес не чули майже нічого. Саме на цьому тлі розвивалася зона .COM. Так як доменна індустрія і зараз найбільше розвинена саме в США, увага експертів в основному прикута до зони .COM.

Однак в інших країнах ситуація зовсім інша. Домени в зоні .COM високо цінуються всюди, складаючи досить високий відсоток реєстрацій – від 20 до 40%. Але, як правило, більшою популярністю користуються національні доменні зони.

На думку експертів Afnic, чим популярніші в тій чи іншій країні національні домени в порівнянні з доменами загального призначення, тим більше її жителі керуються національною або територіальною ідентичністю. Разом з тим ці уявлення формують “культурний фільтр”, який перешкоджає сприйняттю нових тенденцій в доменній індустрії, зокрема, нових gTLD.

Щодо розвитку доменних зон Afnic підтвердив дані, вже отримані іншими експертами. Розвивається зона .COM і нові gTLD, але темпи зростання національних доменів знизилися. Старі зони загального призначення – .NET, .BIZ і інші – переживають невеликий спад.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*