Національні домени – мовне розмаїття глобальної мережі

Асоціація реєстратур національних доменів європейських стан CENTR відзначає своє 20-річчя. До цієї події приурочена публікація серії статей, які досліджують роль і місце національних доменів в глобальній мережі. Одна зі статей знайомить з результатами дослідження, виконаного на замовлення CENTR фахівцями Oxford Information Labs. Воно присвячене мовному різноманіттю інтернет-контенту в національних доменах і представляє безперечний інтерес.

Традиційно вважається, що мовою глобальної мережі є англійська. І це дійсно так, якщо врахувати, що в світі налічується понад 6 тисяч мов, а близько 54% ​​всіх існуючих інтернет-сторінок несуть інформацію саме англійською. Однак аналіз контенту в національних доменах малює іншу картину. Дослідники Oxford Information Labs проаналізували контент сайтів, асоційованих з 16,4 мільйона доменних імен в національних доменах. Для аналізу були обрані 9 національних доменів, керованих реєстратурою, які є членами або асоційованими членами Асоціації CENTR.

В ході аналізу дослідники не тільки встановлювали мову контенту веб-сторінок, але і визначали потенційно нерелевантні вебсайти (наприклад ті, що складаються з однієї-єдиної сторінки) і припарковані домени. Підсумковий результат показав, що лише 19% всього контенту сайтів в досліджених національних доменах створюється англійською мовою. Тоді як в середньому близько 76% контенту припадає на мову країни, до якої належить національний домен. А в інтернаціоналізованих національних доменах частка контенту на національній мові склала не менше 84%.

Резюмуючи свої дані, дослідники роблять висновок, що національні домени вносять неоціненний вклад у розвиток мовного розмаїття глобальної мережі і є його головною опорою.

Джерело: ссtld

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*