Противники продажу зони .ORG хочуть взяти владу в свої руки

Конфлікт навколо планованого продажу доменної зони .ORG став одним з найбільш важливих подій минулого року. І в цьому році він може прийняти новий оборот. Так, критики продажу доменної зони .ORG компанії Ethos Capital вже не обмежуються вимогами запобігти угоду. Вони хочуть самі контролювати зону .ORG.

Минулого тижня в Каліфорнії була заснована Кооперативна корпорація власників доменів в зоні .ORG (Cooperative Corporation of .ORG Registrants). Її засновниками стали люди, які стояли біля витоків ICANN в 1998 році – перший генеральний директор ICANN Майк Робертс і перший голова Ради директорів Естер Дайсон. Також до складу керівництва увійшли Кетрін Махер (директор фонду Wikimedia), Джефф Убуа (MacArthur Foundation) і Білл Вудкок (виконавчий директор Packet Clearing House – організації, яка бере участь в технічній підтримці DNS в зоні .ORG).

Як повідомила Естер Дайсон, місія нової організації – підтримувати інтереси некомерційних компаній. Вони планують не тільки переконати ICANN перешкодити продажу зони .ORG комерційної компанії Ethos Capital, а й самі взяти на себе управління зоною .ORG. Cooperative Corporation of .ORG Registrants вже забезпечила собі підтримку громадськості. Її підтримають понад двадцять тисяч учасників кампанії #SaveDotOrg, серед яких – такі впливові організації, як Фонд електронних рубежів і NTEN – найбільше співтовариство некомерційних компаній.

На думку експертів, цей план виглядає божевільним. По-перше, до цих пір толком не відомо, чи має ICANN повноваження перешкодити угоді. І по-друге, в разі передачі управління зоною .ORG третій особі виникне проблема фінансового характеру. Справа в тому, що ISOC щороку отримував мільйонні відрахування від адміністратора зони .ORG PIR Registry, а продаючи зону .ORG, ISOC отримувала 1,135 мільярда доларів за раз. І якщо власником зони стане третя сторона, ISOC залишиться ні з чим.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*