Скорочені посилання можуть бути небезпечними

Сервіси скорочення URL стали досить популярними. Використовують їх і компанії. Останні при цьому часто не користуються загальновідомими сервісами, такими як bit.ly, а реєструють домен зі своїм брендом для скорочення посилань.

Найчастіше для цієї мети реєструються домени в зонах .ly, .to і деяких інших не надто відомих національних доменних зонах. Але це створило проблему: користувачі привчилися до того, що можна переходити за посиланням на домен, який не збігається з доменом офіційного сайту компанії і перестали замислюватися про те, що посилання може привести на шкідливий сайт.

Так, нещодавно були відзначені фішингові атаки з домену .lc (національна зона Сент-Люсії). Користувачам розсилалися шкідливі посилання під виглядом скорочених URL від відомих компаній.

Компанії (перш за все, фінансові організації) завжди привчали користувачів не переходити за посиланнями на сторонні домени. Але масове поширення сервісів скорочення URL може зробити їх зусилля марними і дати ще одну зброю в руки шахраям.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*