В домені Києва перше доменне ім’я з DNSSEC

У автоматизованій реєстраційній системі домену верхнього рівня .UA 23 жовтня вперше було зареєстровано доменне ім’я, захищене за технологією DNSSEC. Відповідний цифровий ключ свого клієнта передав до реєстру реєстратор Науково-виробнича фірма “ВОЛС”.

Підписане доменне ім’я стало також першим захищеним за технологією DNSSEC в публічному домені столиці kiev.ua.

Раніше, в рамках пілотного проекту, були підписані ключами DNSSEC кілька імен в домені .UA. Крім того, захист DNSSEC широко використовується державними органами України для захисту імен в домені gov.ua.

Технологія DNSSEC дозволяє запобігти або мінімізувати атаки, пов’язані з підміною доменної адреси. Її повноцінне використання почалося з 2010 року, після того, як корпорація ICANN підписала кореневу зону. Реєстр домену .UA компанія “Хостмайстер” підписала домен в 2012 році. У вересні 2019 року було підписано домени Києва (kyiv.ua і kiev.ua) і ряд інших публічних доменів.

З 4 жовтня поточного року власники доменних імен в домені .UA можуть для їх захисту використовувати DNSSEC. Для цього необхідно створити електронний ключ, підписати цим ключем своє доменне ім’я, після чого передати ключ реєстратору, який внесе його до реєстру. Зараз такі послуги надають вісім українських реєстраторів. Усі вони пройшли тестування роботи з DNSSEC і можуть надати відповідні консультації. Список реєстраторів доступний на сайті компанії “Хостмайстер”.

На даний момент захист імен за технологією DNSSEC доступний в публічних доменах .UA, com.ua, а також в регіональних доменах Києва (kyiv.ua і kiev.ua), Івано-Франківська (if.ua і ivano-frankivsk.ua,) , Полтави (pl.ua і poltava.ua) і Ужгорода (uz.ua, uzhgorod.ua).

Перевірити, наскільки захищений Ваш домен, можна на сайті https://internet.nl/

Джерело: hostmaster.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*