Вперше в історії на аукціон виставлено домен-бренд

Корпорація ICANN оголосила про те, що доля домену .MERCK вирішиться на аукціоні. Ця подія примітна і саме по собі: останній аукціон ICANN відбувся близько трьох років тому, коли між собою не змогли домовитися претенденти на новий загальний домен верхнього рівня .WEB. Але є обставина, яка робить ситуацію з .MERCK просто унікальною. Справа в тому, що обидва претенденти мають намір використовувати його як домен-бренд. Це можливо лише в разі, коли компанія володіє правами на відповідний бренд, і очевидно, що кілька різних компаній не можуть мати однакові права на одну й ту ж саму торговельну марку або товарний знак. Але, як з’ясовується, виключення все ж бувають.

Німецька компанія Merck була заснована ще в 1668 році. А в кінці XIX століття вона обзавелася своїм дочірнім підприємством в США. Але незабаром вибухнула Перша світова війна, і американська компанія Merck була конфіскована владою США – як та, що належить противнику. З тих пір вона виросла в гіганта хімічної промисловості, дохід якого в минулому році перевищив 42 мільярди доларів, і помітно переросла німецького «батька».

Проте, обидві компанії на абсолютно законних підставах носять ім’я Merck. Американська використовує для свого сайту merck.cоm, німецька – merckgroup.cоm. І обидві мріють роздобути домен-бренд .MERCK. Як повідомляє Domain Incite, аукціон запланований на 17 липня. Виручені кошти, як і зазвичай в таких випадках, надійдуть до спеціального фонду ICANN

Джерело: cctld

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*