Співробітники Google обманювали людей, особи яких сканувалися для вдосконалення своїх технологій

Приблизно пів року назад стало відомо про те, що корпорація Google займається скануванням осіб звичайних людей. Робиться це виключно для того, щоб удосконалити свої алгоритми розпізнавання осіб, адже в прийдешньому флагмані компанії, Pixel 4, буде встановлений власний сканер осіб. Звісно, для того щоб дана технологія працювала як треба і з мінімальним відсотком похибки, технічний гігант буде збирати найбільшу кількість необхідних даних для навчання своєї системи. Таким чином деякі співробітники Google ходять по вулицях різних міст США і сканують особи людей в обмін на 5-доларовий сертифікат. При чому всім тим, хто дає свою згоду на сканування особи, співробітники компанії зобов’язані повідомляти про те, що ці самі скани осіб відправляються в Google. Однак, як недавно з’ясувалося, далеко не всі співробітники поводилися саме так.

Деякі з найнятих Google підрядників застосовували далеко не найчесніші і правильні методи збору необхідних даних. Хоч керівництво Google і попросило своїх працівників не вибирати перехожих за віком або кольором шкіри, деякі із співробітників все ж не послухалися цього наказу, вибираючи в якості «піддослідних» в основному людей з темним кольором шкіри. Хоч це і є прямим порушенням, в цьому плані не варто сильно звинувачувати підрядників, адже, як показує практика, абсолютно всі компанії, які так само працюють над власними технологіями розпізнавання осіб, відчувають великі проблеми з ідентифікацією людей з темним кольором шкіри. Саме тому пріоритет на вищевказаних людей можна вважати тим, що знаходиться в інтересах самої компанії.

Проте одним лише пріоритетом на різні раси справа не обмежилася, адже так само підрядники багаторазово обманювали студентів. Їх не сповіщали про те, що саме вони роблять і для кого. Працівники Google просто сканували особи студентів, видаючи їм за це сертифікати на 5 доларів. Тобто вони не знали про те, що насправді їх обличчя сканувати, а результати відправлялися прямо в Google. Саме цей випадок уже можна вважати прямим і вкрай грубим порушенням, за яке винні мають понести відповідальність.

Ну і врешті-решт в якості найбільш пріоритетної групи обиралися бездомні. Якщо вірити даним New York Daily News, то підрядники компанії вибирали саме їх з трьох причин. По-перше, бездомні є самим соціально не захищенним прошарком населення, який неймовірно рідко звертається до судів або ЗМІ. По-друге, серед бездомних нерідко можна зустріти людей, які мають темний колір шкіри, що є дуже зручним вибором. Ну і по-третє, часто їм можна було не платити вищевказаними сертифікатами на 5 доларів. В основному бездомних просто-напросто просили «пару хвилин пограти в гру і оцінити її», але насправді їх обличчя піддавалося скануванню. Поки що Google ніяк не прокоментувала цей інцидент, але ми можемо бути впевненими в тому, що просто так корпорація це не залишить.

Джерело: fainaidea.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*