Білл Гейтс підтримав проект фотонного суперкомп’ютера стартапу Luminous

Фірма Luminous Computing була заснована рік тому з метою розробки фотонного чіпа, який займається обробкою завдання штучного інтелекту зі швидкістю світла. Цей проект змахує на авантюру, однак молода компанія не відчуває нестачі в відомих венчурних капіталістах, які бажають вкласти гроші в її починання.

У високоризиковому «посівному» (seed) раунді фінансування Luminous лідирували Білл Гейтс, Алі Партові з NEO, Люк Носек і Стів Оскоуі з Gigafund. Обсяг залучених коштів склав $ 9 млн.

Luminous заснована Майклом Гао, який став її директором з питань стратегії, гендиректором Маркусом Гомесом і технічним директором Мітчеллом Намьясом, чиї дослідження в Прінстоні і стали передумовою до розробки чіпу.

Ідея Luminous полягає в використанні світла для миттєвого перемноження гігантських масивів даних. Фотоніка повинна дозволити усунути всі вузькі місця в продуктивності традиційних процесорів.

«На відміну від багатьох досліджень в області фотоніки, що фокусується на переміщенні даних загального призначення, Luminous націлюється на ринок обчислень ШІ, де існує справжній попит», – зазначив Партові з NEO.

Luminous – це не перший стартап, який працює над суперкомп’ютером на чіпі, і не єдиний, націлений на технології фотоніки. Наприклад, Lightmatter привернув $ 33 млн., в тому числі, від венчурного крила Google, Spark Capital і Matrix Partners, для фінансування своєї розробки фотонного чіпа. Що ж стосується чіпів ШІ, то тільки в минулому році ними займалося не менше 45 стартапів, не кажучи вже про гігантів, на зразок Apple, Facebook, Amazon або LG.

Джерело: ko.com.ua