Черговий “китайський міхур” загрожує зіпсувати статистику національних доменів

Національні домени залишалися в останні місяці лідерами зростання доменного простору. Раніше, наприклад, повідомлялося, що в першому кварталі 2019 вони додали 2,5 мільйона реєстрацій в порівнянні з груднем минулого року і 10 мільйонів – в порівнянні з першим кварталом 2018. (Правда, без показників «псевдонаціонального» домену Токелау .TK, імена в якому реєструються безкоштовно і ніколи не видаляються, ці цифри набагато скромніші – 1,4 мільйона і 7,8 мільйона відповідно.) Але показники національних доменів можуть істотно погіршитися в кінці нинішнього року.

Причина в тому, що існуюче зростання забезпечила, по суті, одна-єдина доменна зона – національний домен Тайваню .TW. За період з березня минулого року по березень нинішнього він додав понад 5 мільйонів реєстрацій. А за перший квартал 2019 – 1,2 мільйона. Як завжди в подібних випадках, причиною такого бурхливого зростання стали знижки і промо-акції. Ресурс Domain Incite повідомляє, що, наприклад, в серпні-вересні минулого року керуюча доменом реєстратура TWNIC знизила ціну річної реєстрації доменного імені до приблизно півтора доларів. Якщо врахувати, що звичайна ціна реєстрації становить близько 30 доларів, знижка досягала 95%. Втім, і це ще не все. У той же період часу проходили Азіатські ігри (найбільші спортивні змагання атлетів з Азії, що проводяться раз на чотири роки). І одна з великих тайваньських компаній-реєстраторів оголосила, що всі бажаючі зможуть безкоштовно зареєструвати доменні імена в зоні .TW в будь-який з днів, коли спортсмен з Тайваню завоює золоту медаль. Для довідки: тайванські атлети виграли 12 золотих нагород.

Звичайно, все це призвело до бурхливого зростання реєстрацій в доменній зоні. До речі, більшість імен були зареєстровані громадянам і компаніями з КНР. Однак статистика свідчить, що таке різке зростання реєстрацій неминуче змінюється падінням. Зареєстровані безкоштовно або майже безкоштовно імена в більшості випадків виявляються не затребувані, і їх реєстрація згодом не продовжується. Нерідко доменна зона втрачає в таких випадках до 90% зареєстрованих на пільгових умовах імен. Глава TWNIC Кенні Хуанг вже визнав, що реєстратура очікує зниження показників в 4 кварталі. Судячи з усього, це зниження досить відчутно позначиться і на результатах всіх національних доменів.

Джерело: cctld

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*