Дві третини кібератак носять цілеспрямований характер

Компанія Positive Technologies оприлюднила розгорнутий звіт «Актуальні кіберзагрози: III квартал 2019 року», в якому детально розглядається ситуація з безпекою у Всесвітній мережі.

Експерти фіксують подальше зростання числа цілеспрямованих атак (APT): тепер на них припадає дві третини (65%) від загальної кількості кібернападів. Для порівняння: у другій чверті поточного року даний показник дорівнював 59%.

«Організації по всьому світу знаходяться під загрозою складних цілеспрямованих атак. Найбільший інтерес для зловмисників представляють державні установи, промислові компанії, фінансовий сектор і організації сфери науки і освіти», – наголошується в звіті.

Ще одна тенденція минулого кварталу – зростання кількості кібератак, спрямованих на крадіжку інформації. Їх частка в сегменті юридичних осіб протягом трьох місяців піднялася з 58% до 61%. У сегменті приватних користувачів зростання виявилося більш істотним – з 55% до 64%.

Частка фінансово мотивованих атак для юридичних і приватних осіб зрівнялася і склала 31%. Такі напади в сегменті юридичних осіб переважно пов’язані з зараженнями троянами-шифрувальниками, які вимагають викуп за відновлення зашифрованих даних. В атаках на приватних осіб кіберзлочинці шукають фінансову вигоду, поширюючи нав’язливу рекламу і мобільні додатки, які підписують на платні послуги.

У той же час фахівці Positive Technologies відзначили зниження частки атак із застосуванням майнерів криптовалюти – до 3% у разі організацій і до 2% в разі приватних осіб.

Говориться також, що три чверті атак в корпоративному сегменті і 62% атак серед звичайних користувачів супроводжувалися зараженнями різного роду шкідників.

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*