Google скасовує щотижневі збори через витоки і скандали

Google вирішив скасувати щотижневі п’ятничні збори, на яких співробітники могли задавати питання керівництву і обговорювати поточні проблеми. Ця традиція була введена ще в 1999 році засновниками компанії Ларрі Пейджем і Сергієм Бріном. Повідомляється, що причиною відмови від зустрічей з «гуглерами» могли стати витоки внутрішньої інформації, а також зростаюче невдоволення політикою компанії серед працівників.

Google вирішив відмовитися від щотижневих п’ятничних зборів, також відомих як TGIF [англ. «Thank God It’s Friday» – «Слава богу, п’ятниця»]. Про це йдеться в електронному листі від імені генерального директора компанії Сундара Пічаї.

Як пише Пічаї, нова версія зборів, на якій співробітники можуть зустрітися з керівництвом і задавати свої питання, буде проводитися раз на місяць замість кожного тижня.

Крім того, тепер темою зустрічі буде виключно «продакт і бізнес-стратегія Google» – очевидно, що інші питання розглядатися не будуть.

У листі глава Google вказує на те, що «гуглери» відвідують TGIF з різних причин – хтось хоче поговорити про бізнес, а інших цікавлять «відповіді на інші питання».

«TGIF традиційно представляло простір, в якому можна було зібратися всім разом, поділитися успіхами і задати свої питання, але в поточній формі воно не працює», – заявив Сундар Пічаї.

Традиція TGIF зародилася ще в 1999 році засновниками Google Ларрі Пейджем і Сергієм Бріном.

В рамках цих зборів в напівформальній обстановці співробітники компанії могли висловити своє занепокоєння або обговорити хвилюючу їх проблему з вищим керівництвом.

Однак, створюється відчуття, що приводів для занепокоєння і хвилювань стало стільки, що керівництво Google вирішило скасувати щотижневі зустрічі і змінити їх фокус виключно на ділові питання, щоб застрахувати себе від ймовірного бунту.

До речі, Пейдж і Брін перестали регулярно відвідувати TGIF в 2019 році – після повідомлень про численні випадки сексуальних домагань в компанії за участю топ-менеджерів.

Але не тільки харассмент на робочому місці турбує «гуглерів» – в цьому році співробітники компанії також повідомляли про те, що їхні скарги до відділу кадрів залишаються без відповіді, а всіх інакомислячих або знижують на посаді, або звільняють. Багато також протестують проти контрактів з американським урядом, так як деякі з них порушують прийняті етичні норми Google. В останні місяці почастішали випадки, коли «гуглери» на умовах анонімності зверталися в ЗМІ, зливаючи конфіденційне листування і інформацію з внутрішніх зборів, щоб розповісти про проблеми в компанії.

Не виключено, що скасування TGIF пов’язане з в тому числі з бажанням керівництва уникнути цих витоків.

Відмова від п’ятничних зустрічей є не єдиним індикатором того, що топ-менеджемент Google намагається заглушити голоси своїх співробітників. У серпні 2019 року в Google з’явився новий звід правил, який визначає, що можна, а що не можна обговорювати на внутрішніх форумах компанії, а також в електронному листуванні. Ці зміни разючим чином відрізняються від традиційної культури відкритості в Google – компанія завжди заохочувала своїх співробітників дискутувати один з одним і зі своїми менеджерами, поки це не стало занадто небезпечно для керівництва.

У жовтні в пресі з’явилося злите відео, на якому Сундар Пічаї привселюдно заявляє, що у Google «серйозні проблеми з довірою співробітників». Однак, замість того, щоб знову завоювати його, надавши всім бажаючим право голосу, Google намагається відібрати його у всіх.

Одним з найгучніших випадків, коли керівництво Google вважало за краще рубати з плеча, ніж залагодити проблему мирним шляхом, стали репресії щодо Мередіт Уїтакер і Клер Стейплтон, які є організаторами всесвітньої страйку «гуглерів» проти сексуальних домагань.

Спочатку топ-менеджмент компанії підтримав право співробітників влаштувати акцію протесту в офісах Google по всьому світу, а потім Уїтакер і Стейплтон розповіли про те, що їх змусили звільнитися за те, що вони проявили ініціативу.

У вересні в інтернеті з’явилися особисті листи 45 співробітників Google, які чесно розповіли про те, як непросто працювати в «корпорації добра», а також поскаржилися, що в компанії замовчуються сексуальні домагання і прояви расизму. Тоді керівництво ніяк не відреагувало на ці заяви.

Джерело: internetua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*