Facebook шукає заміну компаніям, що вийшли з кріптовалютного проекту Libra

До складу Libra Association виразили готовність увійти 1,5 тис. організацій, але тільки 180 з них задовольняють критеріям відбору та можуть бути призначені замість семи партнерів, які відмовилися від подальшої участі протягом двох останніх тижнів.

У Женеві недавно пройшло перше офіційне зібрання Libra Association, де було затверджено склад ради директорів асоціації. До нього увійшли Девід Маркус з Facebook, Кеті Хауна з Andreessen Horowitz, Уенсес Касарес з Xapo, Метью Деві з Kiva Microsystems і Патрік Елліс з PayU.

Бертран Перез був затверджений на посаді операційного директора і тимчасового керуючого директора, після того як виконував відповідні обов’язки неофіційно.

Він же зайняв місце голови ради діректоров. Раніше електронний маркетплейс eBay, платіжна фірма Stripe, а також платіжні системи Visa і Mastercard вийшли зі складу блокчейн-проекту Libra.

Компанії прийняли відповідне рішення під тиском регуляторів, після того як PayPal також відмовився брати участь минулого тижня. Прес-секретар eBay заявив, що фірма цінує прагнення асоціації Libra, але замість розробки спільного проекту займеться розвитком “контрольованого платіжного сервісу” для своїх клієнтів. Visa вирішила не приєднуватися до проекту, але буде стежити за розвитком Libra.

Платіжна система прийме остаточне рішення про вступ до асоціації на основі декількох факторів, включаючи здатність Libra виконувати вимоги регуляторів.

Mastercard заявила, що зосередиться на розвитку власних рішень для забезпечення фінансової доступності по всьому світу. “Ми вважаємо, що такі ініціативи мають потенціал, і продовжимо стежити за зусиллями Libra”, – додали в компанії.

У Stripe дали аналогічне пояснення і заявили, що стежитимуть за Libra. “Ми залишимося відкритими для співпраці з асоціацією Libra на більш пізньому етапі”, – сказав представник Stripe.

Також про свій вихід повідомив підрозділ великої латиноамериканської компанії зі сфери електронної комерції Mercado Libre. Заявку на членство в Libra Association подали близько 1500 фірм, з яких близько 180 повністю відповідають наявним критеріям.

Однак 14 з 21 початкових членів проекту повинні схвалити кожну нову сторону, що приєднується до проекту. В дорожній карті проекту виділено 4 основні етапи, кожен з яких настає після запуску певного числа нод партнерами: перший етап – ноди запускають 5 партнерів, 2-й етап – 25 партнерів, 3 – 75 партнерів, і четвертий етап – всі 100 партнерів запускають свої вузли.

До своїх майбутніх потенційних членів організація має наміру висувати такі вимоги, два з яких повинні дотримуватися: мати капіталізацію вище $1 млрд або $500 млн в клієнтських активах, обслуговувати 20 млн осіб на рік і входити в сотню провідних компаній у своїй галузі.

Також існують окремі критерії для кріптовалютних компаній, некомерційних та освітніх установ.

Поки список членів Libra Association виглядає так:

Платежі: PayU (фінтех-підрозділ Naspers)

Технології та маркетплейси: Facebook/Calibra, Farfetch, Lyft, Spotify AB, Uber Technologies Inc.

Телекомунікації: Iliad, Vodafone Group

Блокчейн: Anchorage, Bison Trails, Coinbase, Inc., Xapo Holdings Limited

Венчурний капітал: Andreessen Horowitz, Breakthrough Initiatives, Ribbit Capital, Thrive Capital, Union Square Ventures

Некомерційні та наукові установи:

Creative Destruction Lab, Kiva, Mercy Corps, Women’s World Banking

Криптовалюта Libra, за задумом творців проекту, повинна стати платіжним засобом в екосистемі Facebook, яка об’єднує майже 2,5 мільярди користувачів.

Вартість токенів буде забезпечуватися спеціальним кошиком фінансових активів, в числі яких заявлені долар США, євро, британський фунт і японська ієна.

Створенням криптовалюти і спеціального кріптокошельку займеться підрозділ Facebook – Calibra. Очікується, що запуск Libra на глобальному рівні пройде в I кварталі 2020 р., в кінці 2019 р. почнеться тестування. Гаманець буде підтримуватися як через окремий додаток, так і через месенджери.

Крім Facebook в проекті беруть участь ще десятки компаній, що входять в Libra Association, яка і визначатиме вектор розвитку блокчейна LIbra.

Ряд найбільших американських корпорацій, включаючи Visa, Mastercard, PayPal і Uber, заявили раніше про те, що мають намір вкласти по $10 млн в створення консорціума. Facebook позиціонує себе як одного з рівноправних учасників цього проекту.

Однак експерти стверджують, що через доступ до даних 2,4 млрд користувачів саме Facebook буде грати в проекті ключову роль.

Амбіційний план Facebook по запуску нової криптовалюти привернув увагу американських і європейських законодавців уже через день після анонса проекту, а деякі політики вже закликали припинити платіжний сервіс Facebook.

Джерело: take-profit.org

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*