Facebook заблокував сторінки Znaj.ua, Politeka та Hyser

Адміністрація Facebook видалила 168 акаунтів, 149 сторінок і 79 груп з України, які вели скоординовані кампанії по дезінформації. Разом у них було близько 4,2 млн передплатників.

Як пише у блозі Facebook керівник напрямку компанії з питань кібербезпеки Натаніел Глейхер (Nathaniel Gleicher), сторінки і групи керувалися фейковими акаунтами, а імена постійно змінювалися.

Серед видалених найбільшу кількість підписників мали сторінки інтернет-видань Znaj.ua, Politeka та Hyser. Ці видання часто поширювали неперевірену інформацію з клікбейтними заголовками. Тож серед заблокованих сторінок – сторінки сайтів Znaj.ua, Politeka, Hyser, Akcenty.

Сторінки пов’язані з українським PR-агентством Pragmatico. Бюджет, витрачений їм на рекламу в Facebook та Instagram для залучення понад 4 млн фоловерів оцінюється приблизно в 1,6 млн доларів. Інформація про агентство практично відсутня, у нього навіть немає сайту.

Як заявили в Facebook, соцмережа веде постійну роботу з виявлення і блокування подібної активності – Facebook не хоче, щоб його використовували для маніпуляцій.

Джерело: detector.media

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*