Google додала в Chrome перевірку паролів і захист від фішингу

Chrome – мабуть, один з небагатьох продуктів Google, майже кожне оновлення якого додає йому нових функцій. Нічні теми, менеджери паролів, блокувальники реклами, ізоляція сайтів – яких тільки нововведень не з’явилося в браузері за останні кілька місяців. Однак Google не зупиняється і продовжує працювати над розвитком Chrome, намагаючись зробити його не тільки зручним і функціональним, але і безпечним. Тому в останньому оновленні в браузері з’явився вбудований механізм оповіщення про компрометацію паролів.

Під словом «компрометація» мається на увазі витік. Ніхто не застрахований від крадіжки пароля від облікового запису, в пошуках яких зловмисники постійно нишпорять по інтернет-простору. Недостатньо складна комбінація, дублювання одного і того ж пароля або просто халатне ставлення до його збереження можуть привести до того, що доступ до вашого аккаунту отримає хтось сторонній. Тому Google оснастила Chrome спеціальним механізмом, який буде відслідковувати подібні випадки і повідомляти про це вам.

Як працює захист паролів в Chrome

Chrome отримав нові захисні механізми, які покликані забезпечити вашу безпеку

Насправді, механізм, про який йде мова, був доступний користувачам Chrome і раніше, але тільки у вигляді розширення Password Checkup. Але оскільки багато хто вже давно не встановлюють нових розширень, а отже, не мають і поняття про існування настільки зручною утиліти для браузера, Google прийняла рішення вбудувати його прямо в Chrome. Він звіряє ваш пароль з базою даних з декількох сотень мільйонів зламаних паролів і в разі виявлення збігів повідомляє користувача, рекомендуючи йому посилити захист.

Password Checkup працює в декількох режимах. Перший режим передбачає аналіз нових паролів, які ви вводите при реєстрації на сайтах. Другий полягає в тому, щоб не допустити використання однакових комбінацій на різних сайтах. При цьому сама Google не може бачити паролі або імена облікових записів через застосовувану систему хеширування, яка перетворює пароль в деяку комбінацію, що називається так само хеш-сумою. Однак, якщо вас хвилює, що ваш пароль кимось аналізується, ви можете відключити функцію перевірки в налаштуваннях, якщо нововведення вже з’явилося в вашому браузері.

Захист від фішингу в Chrome

На додаток до всього Google реалізувала в Chrome систему захисту від фішингу. Вона працює незалежно від того, пройшов користувач авторизацію зі свого облікового запису чи ні. Браузер буде самостійно перевіряти URL-адресу, за якою ви переходите, звіряючи її з базою підроблених ресурсів. Це відбувається кожного разу, коли ви відкриваєте будь-який сайт в браузері. В результаті роботи системи захисту від фішингу вдається скоротити ймовірність відвідування фальшивих ресурсів на 30% від базових показників.

Оновлення з описаними нововведеннями поширюється поступово. Google спеціально обмежує аудиторію тих, хто може встановити нову версію Chrome, щоб в разі чого відкликати її і не піддавати користувачів небезпеки. Як правило, апдейт стає доступним протягом кількох днів або тижнів після запуску. Його зможуть завантажити користувачі всіх платформ, в тому числі Android, iOS, macOS, Windows і Linux.

Джерело: portaltele.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*