Google, Facebook і Microsoft підписали «Договір Мережі», складений творцем Всесвітньої павутини

Творець Всесвітньої павутини, британський програміст Тім Бернерс-Лі запропонував урядам, корпораціям і громадянам підтримати так званий «Договір Мережі» – набір принципів, які зроблять інтернет безпечним і відкритим майданчиком.

Згідно з планом Бернерса-Лі, уряди і комерційні компанії повинні забезпечити користувачам доступ до інтернету і гарантувати конфіденційність персональних даних.

Самі користувачі інтернету повинні створювати сильне співтовариство, покликане поважати права людини, і боротися за Мережу, підвищуючи обізнаність один одного про погрози і протидіючи перетворенню інтернету в інструмент державного впливу.

«Договір являє собою план зі створення сильної Мережі. Але цього не станеться, якщо ми всі не візьмемо на себе ці зобов’язання», – заявив творець WWW.

Ініціативу вже підтримали 150 організацій, включаючи найбільші американські компанії Google, Facebook, Microsoft, а також уряди Франції, Німеччини і Гани.

Договір розроблявся фахівцями World Wide Web Foundation протягом року. Після врахування всіх бажаючих дотримуватися нових стандартів, команда продовжить роботу над проектом і реалізацією його положень.

Згідно з листопадовим дослідженням американської неурядової організації Freedom House, на пострадянському просторі спостерігаються особливі проблеми зі свободою інтернету.

Джерело: forklog.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*