Мінціфри запустило сайт по вимірюванню швидкості інтернету в Україні

Міністерство цифрової трансформації запустило сайт, який допоможе визначити реальне покриття і швидкість інтернету у всіх регіонах України. Про це повідомляється на сторінці міністерства в Facebook.

За даними Мінціфри, серед головних завдань на найближчі п’ять рокiв – 100-відсоткове покриття населених пунктів і їх соціальних об’єктів високошвидкісним інтернетом. Для цього зараз фахівці збирають об’єктивні дані про мережі в країні: чи відповідає швидкість в існуючих мережах заявленої, де взагалі немає покриття, наскільки соціальні об’єкти в регіонах забезпечені інтернетом.

«Для цього ми використовуємо всі наявні джерела – дані офіційної статистики, інформацію регулятора, профільних асоціацій, технічні дані. Сьогодні ми запускаємо сайт, який дозволить жителям України приєднатися до цієї справи. Сайт є прототипом майбутньої карти інтернету України. Це наш перший крок, надалі [сайт] буде постійно розвиватися і наповнюватися новою інформацією», – йдеться в повідомленні.

Ресурс буде збирати інформацію про те, у кого з жителів України відсутний інтернет, а якщо є – то як він працює. Швидкість визначається автоматично, як тільки користувач зайде на сайт і пройде тест як з ПК, так і зі смартфона.

Нагадаємо, раніше влада анонсували план по покриттю інтернетом 70% території країни протягом трьох років.

Джерелом: ubr.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*