Китай розробив власні процесори для ПК і серверів

У вівторок найбільший китайський виробник чіпів Loongson представив в Пекіні нове покоління процесорів загального призначення з поліпшеною продуктивністю. Процесори нового покоління Loongson 3A4000 і 3B4000 використовують технологію 28 нм, а їх основна частота сягає 1,8-2,0 ГГц. За словами Ху Вейву, президента Loongson, їх продуктивність більш ніж в два рази вище, ніж у попереднього покоління.

Весь вихідний код чіпа розробляється незалежно, а в ядрі процесора спроектований механізм контролю безпеки. Також була розроблена операційна система з відкритим вихідним кодом для підтримки підприємств. Оновлення процесорів і материнської плати Loongson не вплине на сумісність операційної системи і додатків.

Ху сказав, що Loongson робить кроки, щоб конкурувати з міжнародними чіп-гігантами, додавши, що Loongson запустить нові процесори, що використовують 12 нм техніку в 2020 і 2021 роках. Очікується, що їх основна частота досягне 2,5 ГГц, а продуктивність обробки досягне світового рівня.

Компанія Loongson була заснована Інститутом обчислювальної техніки Академії наук Китаю (CAS). Чіпи Loongson були застосовані в космічній програмі, фінансах, енергетиці та інших областях Китаю. Loongson намагається створити нову екосистему інформаційної індустрії, і статистика показує, що поставки чіпів Loongson досягли більше 500 000 в 2019 році.

Джерело: comments.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*