ICANN просить ISOC прояснити продаж .ORG

Голова ради директорів корпорації ICANN Маартен Боттерман (Maarten Botterman) направив листа голові опікунської ради Товариства Інтернету (ISOC) Гонзало Камарильйо (Gonzalo Camarillo) з проханням прояснити питання, пов’язані з операцією з продажу реєстру Public Interest Registry (PIR), що управляє спільним доменом верхнього рівня .ORG.

Новина про продаж викликала глибоке занепокоєння в самих різних колах – від рядових реєстрантів та громадських організацій, які вважають домен .ORG своїм “домом” в глобальній мережі, до генерального прокурора штату Каліфорнія, що запросив матеріали по угоді.

Головна причина тривог полягає в тому, що зміна статусу PIR з некомерційної організації на комерційну компанію майже неминуче спричинить за собою підвищення цін в доменній зоні. У зв’язку з цим Маартен Боттерман нагадує, що в 2002 році, коли управління доменом .ORG було довірено реєстру PIR, Товариство Інтернету взяло на себе зобов’язання враховувати інтереси інтернет-спільноти в політиці управління доменом. Нинішня угода ставить питання про те, чи будуть і далі враховуватися ці інтереси, і хто може виступити гарантом їх дотримання.

Всього в листі ставляться 18 питань, включаючи і питання про те, чи велися Товариством Інтернету переговори з Ethos Capital до того, як у вересні минулого року компанія звернулася в ISOC з письмовою пропозицією придбати реєстр PIR. Це дуже гостре питання, оскільки влітку минулого року ICANN і PIR продовжили контракт на управління доменом .ORG на нових умовах. Причому ключовою зміною стало скасування прописаних в попередній угоді обмежень на підвищення цін. У світлі подальших подій багато хто розцінює цей крок як свого роду “передпродажну підготовку” реєстру.

Джерело: domainnamewire

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*