Представники некомерційних організацій висунули свої вимоги

Група представників некомерційних організацій в ICANN (Non-Commercial Stakeholders Group, NCSG) звернулася до керівництва ICANN c проханням внести три пункти в реєстраційну угоду по зоні .ORG після того, як вона буде продана компанії Ethos Capital.

Ось ці три пункти:

1) У разі будь-якого підвищення цін власник домену отримує шість місяців для того, щоб продовжити свій домен на будь-який термін аж до двадцяти років. Цю функцію повинні використовувати всі реєстратори, які продають доменні імена в зоні .ORG.
2) Керівництво доменної зони .ORG має займати нейтральну позицію по відношенню до контенту доменів. Воно не повинно блокувати домени з політичних, культурних, етичних, особистих і інших міркувань, навіть якщо їх контент, на їхню думку, несе неправдиву інформацію, або є грубим або агресивним.
3) У зоні .ORG не повинна використовуватися процедура URS (швидка зупинка доменів), так як URS була створена для нових доменних зон і може бути застосована тільки для них.

Фахівців з доменної індустрії це не обрадувало, так як, на їхню думку, єдиною вірною дією в інтересах некомерційних організацій є скасування продажу зони .ORG. Та й інші пункти теж сумнівні. Можливість отримати гроші за реєстрацію на 20 років вперед лише зробить Ethos Capital ще більш комерційно успішною. А повна відсутність контролю за контентом при відсутності процедури URS призведе до того, що в зону .ORG перейде весь маргінальний, а можливо і відверто незаконний контент, який блокується в інших зонах.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*