Робот в кожному п’ятдесятому будинку: 20 прогнозів, що нас чекає в найближчому майбутньому

Британські аналітики з CCS Insight вважають, що вже через два роки в кожному 50-му будинку оселиться робот – вони ж будуть судити спортсменів на змаганнях.

Передбаченнями розвитку світу займаються не тільки фантасти і автори кінокоміксів, а й авторитетні аналітичні організації. Нещодавно британська компанія CCS Insight, яка надає прогнози по техноринкам розробникам, мережевим операторам, виробникам напівпровідників і постачальникам корпоративних рішень, представила свою версію майбутнього. Висновки аналітиків, кожен з яких має 15-річний досвід роботи в сфері технологій, часом вражають. Редакція Delo.ua відібрала двадцять найцікавіших інсайтів і прогнозів на найближче майбутнє:

1. У 2020 році мінімум п’ять операторів запропонують абонентам щорічну “перевірку здоров’я” смартфона. Так як ціни на флагмани ростуть, а в технологічному плані (крім постійного поліпшення камер) нічого особливо не змінюється, люди в середньому оновлюють свої телефони раз на три роки. А, значить, знадобиться більше сервісних центрів для дрібного ремонту (заміна батареї, розбиті дисплеї). До слова, це може відбитися і на тарифних планах: мобільні оператори цілком можуть включити в тариф порівняно невелику доплату в якості добровільної “страховки” для абонента.
2. 5Gсмартфони подешевшають. Тут причини прості: практично всі виробники готують в 2020 році пристрої з підтримкою нового стандарту зв’язку.
3. В 2021 року запрацюємо надійна система розпізнавання осіб. На сьогоднішній день штучний інтелект все-таки помиляється і може прийняти невинну людину за злочинця. Але питання лише у виділенні обчислювальних потужностей і кількості даних. Коли в розпорядженні систем розпізнавання виявиться більш повна база, помилок стане менше.
4. У 2021 році з’явиться система визначення фейкових відео. І вона буде вкрай актуальна, враховуючи кількість діпфейков, які практично кожен учасник інтернет-спільноти може створити за допомогою доступних через мережу можливостей ШІ. Мова навіть не про порноролик зі знаменитостями, діпфейкі цілком здатні стати одним з видів зброї в пропаганді. Згадайте “Generation P” Віктора Пелевіна – тепер створювати підроблені відео з політиками стало куди простіше.
5. У 2021 році Amazon отримає ексклюзивне право використання мереж 5G мінімум в одній країні. І так, це буде монополія, причому вельми прибуткова: новий стандарт як мінімум модний, хоча поки цікавий скоріше промисловцям, які прагнуть побудувати розумні фабрики.
6. У 2022 році Netflix доведеться шукати нові шляхи просування. Аудиторія перестане рости. Тому відеосервісу доведеться вигадувати цікаві фішки. Можливо, інтерактивний фільм “Чорне дзеркало: Брандашмиг” став першою ластівкою до майбутньої зміни контенту. У будь-якому випадку, користувачі від цього тільки виграють. Цікаво, що в минулому році аналітики прогнозували, що компанія почне будувати власні кінотеатри.
7. У 2022 році штучний інтелект зможе замінити живих суддів на великих спортивних заходах. А це означає, що “судді на мило” більше не буде: роботи непогрішимі і здатні розгледіти навіть найменше порушення. До слова, букмекери після цього зможуть розслабитися: більше не треба коригувати похибки. Спортсмени теж будуть в плюсі: зникне можливість випадкової помилки судді.
8. До 2023 року психометричне тестування працівників стане звичайним явищем. В ідеалі всі отримають, що хочуть: співробітник – цікаве і підходяще йому за психотипом заняття. Роботодавець – більш продуктивного співробітника. Що це за співробітник? У минулому році CCS Insight прогнозувала, що до 2020 року головними навичками стануть адаптивність і гнучкість. У свою чергу, вже до 2021 року задоволення працівника стане важливим для успіху і прибутковості великих організацій. Чи стосується це всіх працівників? Не факт, поки аналітики вказують в першу чергу на IT-сектор, однак не виключено, що звідти це пошириться і на інші галузі.
9. До 2025 року в кожному п’ятдесятому будинку в розвинених країнах буде домашній робот. Звичайно, не людиноподібний – пилосос, голосовий помічник або охоронна система. Вже зараз подібні системи (в основному, китайського виробництва) за невеликі гроші можна придбати навіть в Україні, чим користуються деякі користувачі, створюючи свої набори “розумного будинку”.
10. До 2027 року інтерфейс мозок-комп’ютер перейде з медичної сфери в комерційну. Що призведе до появи нових гаджетів, допоможе керувати роботами (автомобілями та елементами “розумного будинку”) і зробить життя людей з обмеженими можливостями більш повноцінним.
11. Прірва між Китаєм і Заходом у використанні технологій виросте. Китайці куди глибше йдуть в цифру, ніж західні країни, використовуючи такі сервіси, як Tencent і Alibaba для онлайн-платежів, бронювань і продажів. Крім того, цифрові сервіси починають використовуватися замість посвідчень особи, а країна використовує ці дані у своїй системі соціальної репутації та створює соцільний рейтинг, який впливає на прийом на роботу, видачу кредитів і так далі. Надалі розрив між “цифровою державою” КНР і, скажімо, європейським ринком, який ратує за захист особистих даних, тільки збільшиться. Втім, вже в 2020 році з’явиться друга нація, яка прийме аналогічну китайській соціальну кредитну систему. Зосередившись на пільгах для добрих громадян.
12. У 2025 році час середнього використання смартфона в США збільшиться до чотирьох годин в день. У 2017 році тривалість становила 3 години на день. На зростання вплинуть мережі нового покоління, удосконалення в технології штучного інтелекту, покращений таргетинг новин, відео та реклами. Противагою стане “цифровий детокс”: з’являється все більше людей, які обмежують час, витрачений на телефон.
13. Facebook почне надавати послуги для громадян від імені уряду до кінця 2022 року. Прагнучи стати невід’ємною частиною життя людей, соцмережа збирає дані на зразок номерів посвідчень особистостей, номерів соціального страхування і так далі. Це дозволить правильно ідентифікувати користувачів і надавати їм цифрові послуги. По суті, перетворившись в Центр надання адміністративних послуг. Щось подібне, власне, і відбувається в Китаї. Це складно уявити, але в іншому своєму прогнозі аналітики говорять, що протягом наступних п’яти років топ-менеджери великих технокомпаній почнуть брати участь у виборах в ряді країн, щоб отримати вплив на те, що відбувається в політиці.
14. У 2020 році пет-трекерів, підключених до мобільних мереж, стане більше, ніж смарт-годинникiв. У світі понад півтора мільярда собак і кішок, а це – величезний ринок для виробників різних пристроїв. Люди хочуть відстежувати своїх домашніх вихованців, а тарифи на передачу даних стають лояльнішими. Подібними нововведеннями можуть зацікавитися страхові компанії (в разі, якщо тварина затрахована) і виробники кормів для домашніх тварин. До того ж на ринок пет-трекерів виходить такий гігант, як Amazon. А ось розумний одяг з смарт-тканин з датчиками залишиться нішевим мінімум до 2025 року і буде використовуватися лише в спорті. Для звичайного користувача вистачить наручних пристроїв (смарт-годинник, фітнес-трекери). Тим більше, що вже до 2023 року більшість операторів за замовчуванням будуть пропонувати в своїх пакетах безлімітний інтернет для ваших пристроїв.
15. На паризьких Олімпійських іграх в 2024 року з’являться цифрові антидопінгові паспорта. Спортсмени вже здають безліч аналізів і регулярні тести, однак в майбутньому їм доведеться записувати дані про тренування і роботу організму в онлайн-додаток. Зібрані дані проаналізує штучний інтелект, який ловитиме порушників. А ось тих, хто не надасть дані, можуть не допустити до змагань.
16. До 2022 року в п’яти найбільших містах з’являться самокеровані сміттєвози. Завдання тут цілком утилітарне: потрібно ефективно і безпечно вивозити відходи. З цим допоможуть впоратися розробки в області автономного водіння. Таким чином, нові технології, які поки сприймаються людьми як небезпечні, розгорнуто в жорстко контрольованому середовищі з більш низьким рівнем ризику, ніж сфера приватних легкових автомобілів.
17. Вже в цьому році хмарні сервіси почнуть конкурувати за довіру користувачів. Занадто багато скандалів з втратою даних (практично всі техногіганти зізналися у прослуховуванні користувачів), порушеннями безпеки викликають побоювання, що постачальники послуг не надто піклуються про інтереси клієнтів. Компанії на зразок Alibaba, Amazon, Facebook, Google і Microsoft, усвідомлюють важливість завоювання довіри клієнтів, тому акцентуються на прозорості та інвестиціях в безпеку. Також до 2020 року як мінімум одна з головних платформ зажадає обов’язкову двухфакторную ідентифікацію, можливо – на основа інструментів на кшталт Google Authenticator. А Facebook після всіх своїх скандалів до кінця 2020 року почне використовувати блокчейн для відстеження облікових даних.
18. Починає зростати ринок відновлених мобільних телефонів. Це відбувається через відсутність серйозних інновацій на ринку. До 2021 року ціна перепродажу смартфона стає первинним фактором у виборі пристрою для користувача, який хоче вигідно розлучитися з флагманом вартістю в півтори тисячі доларів. До 2025 року в Європі всі портативні пристрої обладнані замінними батареями. В цей же час нові пристрої починають вивчати поведінкову біометрику користувача для його аутентифікації: важливі не тільки відбитки, але і те, як ви набираєте текст або скролить по екрану.
19. До 2020 року кібератаки змінять мети. Якщо зараз кіберзлочини спрямовані на підрив виборів і поширення фейків серед ЗМІ, то вже в наступному році мережеві атаки будуть спрямовані на інфраструктурні об’єкти. Наслідки стануть більш значними, включаючи загибель людей. У той же час, алгоритми шифрування безпеки почнуть поліпшуватися напередодні створення повноцінних квантових комп’ютерів (перші комерційні рішення можуть з’явитися вже в 2022 році), потенційно здатних швидко зламувати найскладніші коди. Необхідно буде також захищати елементи “інтернету речей”. А ось терпимість самих користувачів до конфіденційності власних даних може вирости в залежності від корисності онлайн-сервісів. Тобто, користь перевищить безпеку.
20. У 2021 році штучний інтелект, блокчейн і інтернет-речі стануть взаємозалежними технологіями. Зараз це розрізнені технології, але велика кількість підключених датчиків вимагає обробки методами машинного навчання, а блокчейн дозволяє відстежувати пересування даних. Цьому посприяють приватні ініціативи і дослідження в галузі ШІ, розподілене навчання нейромереж в реальному часі, готові алгоритми в області бізнес-застосування (прогнози попиту в роздрібній торгівлі, автоматичні контакт-центри, полювання за шахраями в банківській сфері). Оператори почнуть застосовувати ШІ для оптимізації власних мереж. Крім того, машинним навчанням зацікавилися і підприємства поза технологічного сектора, створюючи власні лабораторії.

Джерело: delo.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*