Facebook, Twitter, Google провалили експеримент NATO

Центр стратегічних комунікацій NATO (NATO StratCom) підвів підсумки розпочатого в травні експерименту. Його метою було перевірити чи можуть найбільші соціальні медіа протистояти маніпуляціям на своїх сайтах. Результати показали, що маніпуляції часто проходять непоміченими, а платформи не здатні їх блокувати.

Щоб перевірити виявлення зловмисної активності на Facebook, Twitter, YouTube, Instagram центр NATO StratCom просував 105 публікацій на цих платформах. Для цього збільшення лайків і кліків залучили компанії, які спеціалізуються на цьому.

За 300 євро експерти NATO StratCom купили 3 530 коментарів 25 750 лайків, 20 000 переглядів та 5 100 фоловерів на всіх чотирьох ресурсах. Найдорожчим виявився відеосервіс YouTube, на якому за 10 євро вдалося купити 3 267 переглядів. На Instagram за цю ж суму отримали 13 000 переглядів.

Для накрутки показників фірми використовували 18 739 акаунтів. Останні працювали з 721 політично. сторінкою, включаючи 52 офіційні сторінки чиновників і два аккаунта президентів.

Через чотири тижні після початку експерименту 4 з 5 проплачених публікацій залишалися онлайн. Через три тижні після розкриття компаніям проведеної операції 95% фейкових акаунтів залишалися активними.

У своєму звіті NATO StratCom повідомляє, що маніпуляція соціальними медіа є новим способом впливу на вибори, поляризації громадської думки і зміни напрямку політичної дискусії.

Джерело: tech.liga.net

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*