Співзасновник Facebook закликає позбавити Цукерберга монополії та контролю над Instagram-WhatsApp

На думку Кріса Хьюза, який допоміг Марку Цукербергу трансформувати Facebook з «студентського проекту» в реальний бізнес, Федеральна торгова комісія зробила помилку, дозволивши Facebook Inc. придбати Instagram і WhatsApp. Співзасновник найбільшої в світі соціальної мережі Facebook Кріс Хьюз впевнений, що влада США повинна позбавити керівника компанії Марка Цукерберга монопольних позицій на ринку і вивести додаток для обміну фотографіями Instagram і месенджер WhatsApp з-під його контролю.

Відповідну думку Хьюз висловив в коментарі для The New York Times, який газета опублікувала в четвер, 9 травня.

За словами Хьюза, в 2012 році ці нові сервіси наступали на п’яти Facebook, оскільки вони були розроблені безпосередньо для використання на смартфонах, а корпорація ще тільки намагалася розкрутитися на цих пристроях. “Марк придбав їх, а ФТК це схвалила”, – зазначив Кріс Хьюз, додавши, що зараз влада США повинна взяти ситуацію під контроль.

“Він встановлює правила. Правління Facebook лише грає роль консультативного комітету, але не наглядового органу”, – констатував автор публікації.

За словами Хьюза, Цукерберг фактично володіє 60 відсотками акцій компанії і тому одноосібно може вирішувати, як налаштувати алгоритми Facebook, що користувачі будуть бачити в стрічці, які налаштування конфіденційності вони зможуть використовувати і які з їхніх повідомлень будуть доставлені. Глава корпорації встановлює, які саме висловлювання вважати підбурюванням і розпалюванням ненависті.

Крім того, у керівника Facebook достатньо ресурсів, щоб придбати компанію конкурента, заблокувати її діяльність або скопіювати її продукцію, впевнений автор колонки.

«Вплив Марка приголомшливий, він набагато більший, ніж у будь кого ще в приватному секторі або в уряді [США]», – написав Хьюз. Він зазначив, що Цукерберг «хороша, добра людина», але його мета – зростання Facebook – «змусила його пожертвувати безпекою і цивілізованістю заради кліків». В той час, як Хьюз вважає, що Цукерберг повинен в першу чергу захищати приватність даних користувачів.

Кріс каже, що розчарований в Facebook, адже вони не думали, що ця соцмережа може вплинути на культурні зміни, на вибори, просунути націоналістичних лідерів. «Я хвилююсь, що Марк оточив себе командою, яка підтримує його переконання, а не критикує їх».

Джерело: facenews.ua