Справа не в цинізмі: чому i про що жартують пicля смертi одного з перших програмістів та чим вiн вiдомий

12 липня у віці 93 років помер американський учений Фернандо Корбато. Іменем Корбато названий закон в інформатиці, згідно з яким «кількість рядків коду, які може написати програміст за певний час, не залежить від використовуваної мови програмування». Але увагу користувачів соцмереж привернуло не це.

У 1961 році Корбато створив програмний пакет системи поділу часу (CTSS), який дозволив кільком людям користуватися одним комп’ютером і перемикатися між акаунтами, вводячи пароль. Ця система ще й представила прототипи сучасних систем e-mail, миттєвих повідомлень і обробки тексту.

Користувачі соцмереж дізналися про смерть одного з піонерів комп’ютерного програмування, але сумна новина змусила їх повправлятися в гуморі. Справа в тому, що Фернандо Корбато в першу чергу відомий як людина, що придумав паролі для комп’ютерів, і це відмінний грунт для жартів.

Люди в коментарях просто не втрималися від жартів, які так і просяться в зв’язку з головним винаходом вченого:

 

 

 

Але це, звичайно ж, тiльки жарт.

Корбато залишив дуже багато пiсля себе. Наприклад, проект Корбато Multics був прийнятий General Electric для високопродуктивних комп’ютерних систем (пізніше придбаних Honeywell). Multics вперше застосувала багато концепцій, що використовуються в сучасних операційних системах, включаючи ієрархічну файлову систему, кільцеву орієнтовану безпеку, списки керування доступом, віртуальну пам’ять, динамічне зв’язування модулів та обширні можливості реконфігурації в режимі он-лайн для надійного обслуговування. Multics, хоча і не надто комерційно успішна сама по собі, безпосередньо надихнула Кена Томпсона на розробку Unix, прямі нащадки яких до цих пір надзвичайно широко використовуються; Unix також служив прямою моделлю для багатьох інших наступних конструкцій операційної системи.

У 1961 році Фернандо Корбато та його команда втілили ідеї Морсу по системах поділу часу і представили вищезгаданий програмний пакет Compatible Time-Sharing System (CTSS). За цю роботу Ф.Корбато отримав у 1990 році Премію Тюрінга.

Джерело: medialeaks

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*