Створено альянс для впровадження інтернету на повітряних кулях

У 2014 році сільська школа на околиці Кампу Майор в Бразилії була підключена до інтернету. Підключення вiдбулося через стратосферну повітряну кулю. Ця подія стала першим успіхом амбітного проекту Project Loon, дочірньої компанії Alphabet. А вже через 5 років уряди країн, які постраждали від сильного урагану і землетрусу, звертаються до Loon з офіційним проханням про допомогу в забезпеченні інтернет-зв’язку. 

Тож нещодавно було створено HAPS Alliance для впровадження інтернету на повітряних кулях. До нього увійшли кілька телекомунікаційних, технологічних, авіаційних і фінансових компаній. В першу чергу, це «дочка» Alphabet – Loon. Вона уклала партнерські угоди з Deutsche Telekom, SoftBank, Airbus, Ericsson, Nokia і іншими.

Альянс буде намагатися переконати урядові структури в необхідності просування Інтернету на «великих висотах», в тому числі на повітряних кулях. Мета групи компаній – розробити переконливу ідею для продажу концепції, навіть якщо згодом сьогоднішні партнери стануть конкурентами.

Project Loon цікавий тим, що пропонує вирішити проблему інтернет-зв’язку в регіонах, з якихось причин відрізаних від цивілізації і глобальної економічної системи. Це необов’язково є результатом стихійного лиха. Проблема може полягати в географічній віддаленості або незручному розташуванні регіону. Як би там не було, якщо у людини є смартфон, він зможе підключитися до мережі завдяки повітряним кулям, спроектованим Loon.

Якість зв’язку теж на рівні. У лютому 2016 року Google оголосила про досягнення стабільного лазерного зв’язку між двома повітряними кулями на відстані 62 миль (100 км). З’єднання було стабільним протягом багатьох годин, в денний і нічний час, і була зафіксована швидкість передачі даних 155 Мбіт / с.

Варто відзначити, що Loon вже уклала контракти на поставку інтернету жителям важкодоступних місць в Пуерто-Ріко, Кенії і Перу.

Джерело: tech.liga.net

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*