Товарний знак не допоміг кіберсквоттеру

Національне управління туризму Катару виграло суперечку за право володіння доменом VisitQatar.com.

Рішення було вельми неоднозначним. Власник домену – житель Азербайджану – створив на домені простий сайт, де можна купити квитки в Катар і забронювати готель. Також він зареєстрував у США товарний знак “Visit Qatar”. Незважаючи на це, комісія ВОІВ прийняла рішення на користь позивача.

Комісія прийшла до висновку, що власник домену VisitQatar.com спочатку реєстрував його для того, щоб продати його організації, що займається розвитком туризму в Катарі і використовує слоган “Visit Qatar” протягом багатьох років. Створення сайту і реєстрація товарного знака в США здійснювалися тільки для того, щоб “легалізувати” домен, зареєстрований з незаконними цілями.

Захистити інтереси відповідача не зміг навіть провідний юрист в області доменних спорів Джон Берріхілл, який не програвав майже ніколи.

Мабуть, дійсно дивно створювати такий примітивний, хоча і робочий, сайт, і реєструвати для нього товарний знак в США. І рішення ВОІВ, можливо, правильне. Але однозначних підтверджень цим підозрами не було. І виходить, що то володіння товарним знаком нічого не гарантує власнику домену. Крім того, “Visit Qatar” можна розглядати і як просту комбінацію словникових слів, що не має відношення до будь-якої організації.

Чи буде власник домену оскаржувати рішення ВОІВ в суді США? Поки невідомо.

Джерело: domainhit

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*