Верховний суд США зобов’язав компанії адаптувати сайти під слабозорих

Верховний суд США встав на сторону людей з вадами зору через користувача, який не зміг замовити піцу з сайту мережі Domino’s Pizza. Суд пояснив, що допоміжні інструменти для слабозорих повинні надавати не тільки заклади і магазини, а й їх сайти. 

Верховний суд країни відхилив апеляцію компанії Domino’s і залишив в силі рішення Апеляційного суду дев’ятого округу США, який постановив, що закон захищає доступ людей з вадами зору не тільки в ресторани і магазини, а й на сайти та в додатки цих компаній.

Гільєрмо Роблес подав позов три роки тому і поскаржився, що не зміг замовити піцу онлайн, тому що на сайті Domino’s не було «додаткових інструментів», що дозволяє йому зробити замовлення. Він послався на закон, який гарантує всім громадянам «повне і рівне користування товарами і послугами в місцях громадського доступу».

Суд виніс рішення на користь Роблеса і заявив, що закон поширюється і на онлайн-сервіси.

Американська торгова палата і бізнес-групи, які представляють 500 тис. ресторанів і 300 тис. підприємств, закликали Верховний суд переглянути рішення суду дев’ятого округу. Вони попереджають про «цунамі судових розглядів» і побоюються, що судді по всій країні ухвалять рішення апеляційного суду як «нав’язування мандата на доступ до веб-сайтів».

Domino’s Pizza і Національна федерація роздрібної торгівлі виступили із заявами, в яких зазначили, що вони розчаровані відмовою суду розглянути їхню заяву. Справа повернулося до окружного судді в Лос-Анджелесі, щоб вирішити, чи піддавався Роблес дискримінації.

Джерело: internetua.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*