Windows 10 запустили на калькуляторі

Одне зі змагань гиків один з одним – запуск різних операційних систем на пристроях, які зовсім не призначені для них. Користувач Twitter під ніком Sunshine Biscuit at scale перейнявся установкою і забезпеченням роботи Windows 10 на графічному калькуляторі HP Prime.

Варто відразу ж обмовитися, проект не завершений і на 10 листопада ентузіаст не зміг домогтися роботи графічного середовища. Успішним можна визнати тільки запуск інсталятора ОС і роботу деяких сервісів, що відповідають за первинну настройку обладнання. Але з огляду на конфігурацію апаратного забезпечення це вже досягнення. Справа в тому, що графічний калькулятор HP Prime, нехай навіть і самої останньої ревізії, побудований на основі специфічного чіпа i.MX 6 ULL: всього одне ядро ​​Cortex-A7, що працює на частоті 528 МГц, 256 МБ оперативної пам’яті і 512-мегабайтний флеш -накопичувач.

Для калькулятора – він дуже потужний, здатний будувати складні графіки, вирішувати формули і взагалі є одним з найбільш «наворочених» навчальних гаджетів. Але для десктопної ОС він дуже слабкий, тому Sunshine Biscuit at scale застосував кілька хитрощів. По-перше, він модифікував відкритий завантажувач Das U-Boot так, щоб він запрацював на наданому «залізі» і з операційною системою Windows, для якої спочатку не призначений. По-друге, оскільки «Вікнам» потрібно UEFI, його довелося симулювати. В результаті виникла проблема з виведенням інформації на екран – виявилося, що здатність 320х240 пікселів занадто мало навіть для интерфеса командного рядка.

У подальших планах Sunshine Biscuit at scale підключитися до гнізда UART, який розпаяний на задній стороні друкованої плати калькулятора. За допомогою цього інтерфейсу він сподівається отримати набагато більший доступ до апаратного забезпечення гаджета, ніж через виведений штатно назовні USB. Також необхідно вирішити питання з вбудованою флешкою ​​- її розмір занадто малий для адекватної роботи і доведеться підключати хаб.

Автор цього проекту досить широко відомий в середовищі IT-ентузіастів. Він уже запускав Windows 10 на смартфонах Lumia, приставці Nintendo Switch і в цілому зробив дуже багато для портування «Вікон» на абсолютно не призначені для них пристрої.

Джерело: popmech

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*