Як вибрати ім`я: як Netflix отримав свою назву

У статті That Will Never Work співзасновник Netflix Марк Рендольф пояснює, як Netflix придумав своє ім’я.

Як і у всіх стартапів, Рандольфу та його команді довелося придумати ім’я.

Вони почали з бета-імені – таке, яке би працювало як заповнювач, але яке не буде остаточним ім’ям. Це ім’я було Кіббл, почасти тому, що Рандольф вже володів доменним іменем Kibble.cоm (він досі є його власником).

Коли прийшов час запускатись, команда вагалася, з яким ім’ям піти. Рандольф пише:

“Незабаром після того, як ми переїхали до будівлі, ми з Крістіною написали дві колонки на дошці. Одна була наповнена словами, пов’язаними з Інтернетом. Інша була заповнена словами, пов’язаними з фільмами. Ми вирішили, що найкраща назва нашої компанії поєднуватиме два слова: одне, пов’язане з фільмами, а інше, пов’язане з Інтернетом. Найкраще ім’я поєднало б обидва терміни безшовно, з мінімумом складів і букв.

Вибрати ім’я неймовірно складно. З одного боку, вам потрібно щось привабливе, щось, що скочується з язика і легко запам’ятовується. Одно- або двоскладові слова найкраще …

… Забагато складів, занадто багато букв, і ви ризикуєте, що люди неправильно написали ваш веб-сайт. Забагато букв, і ви ризикуєте забути ім’я”.

Деякі з імен, які вони розглядали, були TakeTwo, Luna, CinemaCenter і NowShowing.

Рандольфу дуже сподобалось ім’я Rent.cоm, але воно не було внесено до ради з кількох причин. Однз них  – що для придбання домену треба було $ 40 000 Але в кінцевому підсумку це було б жахливим ім’ям. Хоча ідея полягала в тому, що клієнти орендують DVD-диски, за останні два десятиліття Netflix кардинально змінився. Rent.cоm більше не мало б сенсу.

Netflix.cоm може бути не ідеальним ім’ям, але вони не мали більше часу та обрали його та, про всяк випадок, Netflicks.cоm, думаючи, що це ніколи не буде працювати. Але воно працює, може саме тому, що поєднує два слова, двоскладове та легко запам’ятовується.

Джерело: domainnamewire.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*