Юристи розкритикували користувальницькі угоди техгігантів

Більшість призначених для користувача угод в інтернеті недоступні для розуміння відвідувачам сайтів – до такого висновку прийшли два професори права з Нової Зеландії і Ізраїлю, які проаналізували юридичні тексти, розміщені на найпопулярніших інтернет-ресурсах США.

Автори дослідження вивчили 500 угод, які користувачі зобов’язані укладати для доступу до інтернет-ресурсів, в тому числі документи таких гігантів, як Google, Facebook, Amazon, Uber і Airbnb. Для оцінки текстів вчені використовували популярні тести Флеша-Кінкейда.

Згідно з висновками, індекс читання 99,6% угод виявився нижче допустимого для офіційних документів. Це означає, що зміст практично всіх онлайн-контрактів недоступний для розуміння пересічними споживачами.

Дослідники відзначили не тільки надто академічну мову угод, але і їх перевантаженість складними синтаксичними конструкціями. Так, в 70,4% текстів використовувалися речення довжиною понад 25 слів – офіційного стандарту для “простої” англійської. Рекордсменом стало речення в 161 слово.

На думку дослідників, назріла очевидна необхідність виробити єдині вимоги до користувальницьких угод. Вони також вважають, що вагомий внесок в цей процес можуть внести суди, наприклад, визнаючи контракт недійсним через його нечитабельність.

Джерело: yaizakon.com.ua

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*