З кімнати екс-президента України зникли секретні сервери ?

Новопризначений глава Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Данилюк заявив про зникнення “серверів з секретною інформацією” з ситуаційної кімнати в Адміністрації президента. Екс-працівники АП заявляють, що ніяких секретних серверів там не було.

“Слідчі теруправління ДБР, розташованого в місті Києві, почали досудове розслідування щодо можливої ​​втрати посадовими особами Адміністрації Президента України матеріальних носіїв секретної інформації, що містять державну таємницю”, – йдеться в повідомленні.

Автори повідомлення уточнюють, що розслідування розпочато після того, як “28 травня 2019 в засобах масової інформації опубліковано відеозвернення Данилюка про відсутність в ситуаційної кімнаті Адміністрації Президента України серверів, що містять секретну інформацію”.

Прес-секретар колишнього президента Петра Порошенка Святослава Цеголко, в якому той заявив, що вся техніка з ситуаційної кімнати в Адміністрації президента була орендована на кошти Порошенко і тому була повернена власникові.

“Вся техніка для ситуаційної кімнати президента була орендована на гроші Петра Порошенка і відповідно повернута орендодавцеві. Ніякої конфіденційної інформації на сервері не було збережено, доступ до неї забезпечувався тільки online. Кімната працювала як відображення різних джерел інформації, але ці джерела залишалися на своїх місцях в прикордонній службі, СБУ або податковій”, – написав Цеголко.

У свою чергу, колишній заступник глави Адміністрації президента часів Петра Порошенко Дмитро Шимків спростував наявність в ситуаційної кімнаті АП серверів з секретними даними. За його словами, архітектура ситуаційної кімнати не передбачає ніяких серверів, крім відеомагазину для управління відеостіною і іншими екранами.

Джерело: korrespondent.net

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*