Запустили Wi-Fi 6 нового покоління: що потрібно знати

Бездротовий зв’язок Wi-Fi стане краще і швидше з майбутнім великим оновленням. Днями був затверджений і сертифікований новий стандарт зв’язку IEEE 802.11ax, який для кращого сприйняття користувачами був перейменований в Wi-Fi 6.

Таким чином діючий стандарт 802.11ac отримав назву Wi-Fi 5, а попередній 802.11n – Wi-Fi 4. Wi -Fi 6 не тільки запустить хвилю нових пристроїв з новими бездротовими можливостями, а й посприяє створенню мереж наступного покоління з більшою швидкістю і пропускною спроможністю.

Технічно, Wi-Fi 6 має швидкість передачі даних, яка на 37% швидше, ніж 802.11ac, але що більш важливо, оновлена ​​специфікація пропонує в 4 рази більшу пропускну здатність на одного користувача в багатолюдних місцях, а також більш високу енергоефективність, що має привести до збільшення часу автономної роботи пристроїв.

Для досягнення цих поліпшень в стандарті 802.11ax реалізовано безліч змін, в тому числі кілька багатокористувацьких технологій, запозичених з галузі стільникового зв’язку, а саме технології MU-MIMO і OFDMA, які значно підвищують пропускну здатність і продуктивність завдяки більш одночасним з’єднанням і більш ретельному використання спектра .

Домашні користувачі, які зможуть придбати обладнання за новим стандартом Wi-Fi 6, зможуть відчути значні поліпшення від цих технологій, особливо з плином часу. Кількість пристроїв на одне приміщення збільшується з кожним роком – експерти припускають, що до 2022 року в кожному будинку буде до 50 підключень від різних гаджетів по Wi-Fi, тому широка пропускна здатність каналу вкрай важлива.

Сам Wi-Fi 6 заснований на 802.11ac з більш ніж 50 оновленими функціями, хоча не всі вони обов’язково будуть включені в остаточну специфікацію. Ось деякі з них:

-Більш висока пропускна здатність для кожного користувача для потокової передачі в ультра-HD і віртуальнiй реальності.
-Підтримка декількох потоків даних з підвищеною пропускною спроможністю.
-Більш широкий спектр (з 2,4 ГГц і 5 ГГц до 1 ГГц і 6 ГГц).
-Цей спектр буде розділений на кілька каналів, щоб забезпечити більше маршрутів для зв’язку.
-Пакети містять більше даних, і мережі можуть обробляти різні потоки даних одночасно.
-Покращена продуктивність (в 4 рази) при максимальній дальності точки доступу.
-Краща продуктивність / надійність в екстремально навантажених умовах
-Можливість розвантаження бездротового трафіку зі стільникових мереж, де поганий прийом.

Підтримка Wi-Fi 6 вже реалізована в топових продуктах, на зразок Samsung Galaxy Note 10 і Apple iPhone 11, а також прийдешнiм Google Pixel 4. Сертифікація офіційно запущена – а значить, протягом лічених тижнів або місяців стандарт освоять всі великі виробники. Можна сказати, що наступний 2020 й рік буде роком Wi-Fi 6. А потім, орієнтовно в 2024-м, настане час уже Wi-Fi 7.

Джерело: internetua.com

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*